kpb

Skandal. Ewenement Molesty - wirtualny pokaz specjalny & rozmowa z reżyserem

Skandal. Ewenement Molesty (reż. Bartosz Paduch)
wirtualny pokaz specjalny
& rozmowa z reżyserem

wtorek, 15 grudnia 2020, godz. 20.00
e-kinopodbaranami.pl


15 grudnia zapraszamy na platformę e-kinopodbaranami.pl na specjalny pokaz online głośnego dokumentu Skandal. Ewenement Molesty, poświęconego tytułowej grupie hip-hopowej. Po seansie odbędzie się wirtualna rozmowa z reżyserem, Bartoszem Paduchem, którą poprowadzi Kaja Klimek.


Skandal. Ewenement Molesty to film ukazujący trudną drogę, jaką przeszli warszawscy raperzy z kultowego, tytułowego składu. Reżyser Bartosz Paduch, zabiera widzów w sentymentalną podróż w przeszłość, do pełnej szarości i kiczu epoki transformacji ustrojowej, której daleko od wyidealizowanych, kolorowych “najntisów”. Ta złożona z  archiwalnych materiałów, oryginalna lekcja najnowszej historii, uzupełniana jest wywiadami z członkami legendarnej Molesty oraz innymi postaciami ze “środowiska”, m.in. Pelsonem, Kaczym, DJ-em V600, Bogną Świątkowską i Hirkiem Wroną.


Po seansie odbędzie się wirtualna rozmowa z reżyserem, Bartoszem Paduchem. Rozmowa będzie dostępna dla Widzów, którzy zakupią bilet na seans, za pośrednictwem YouTube’a. Pytania będzie można zadawać za pośrednictwem czatu.

Spotkanie poprowadzi krytyczka filmowa i publicystka popkulturowa - Kaja Klimek


BILETY: 15 zł
Film dostępny na platformie e-kinopodbaranami.
Wspólną domową projekcję rozpoczynamy o g. 20.00.
O g. 21.15 wystartuje rozmowa online z reżyserem (za pośrednictwem YouTube). 
Link do rozmowy zostanie przesłany mailem do wszystkich osób, które obejrzą film w E-Kinie Pod Baranami.


O FILMIE:

SKANDAL. EWENEMENT MOLESTY | SKANDAL. EWENEMENT MOLESTY
(Bartosz Paduch) PL 2020, 70’

Ursynowskie blokowiska, połowa lat 90. ubiegłego wieku. Kilku chłopaków zafascynowanych MTV i rapem zza wielkiej wody zakłada skład Mistic Molesta, jako wyraz młodzieńczego buntu przeciwko szarej rzeczywistości. Wtedy nie wiedzą jeszcze, że ich muzyka odmieni polską scenę hip-hopową, a oni sami staną się głosem młodego pokolenia. Póki co plan jest prosty: składać rymy, kleić bity i… dobrze się bawić.

Na ich pierwszą płytę – Skandal – nie trzeba było długo czekać. Chuligański rap w ich wykonaniu trafia na półki sklepowe i od razu staje się hitem. Molesty słuchali wszyscy, a ich teksty stały się dla młodych ludzi wyznacznikiem wartości moralnych. Zdolne dzieciaki dorosły, a ich drogi się rozeszły. Jak teraz dają sobie radę na muzycznym rynku i w życiu? Co pozostało z dawnych ideałów?


ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum