kpb

Rzeczywistość udokumentowana - dyskusja z ks. Adamem Bonieckim, Aleksandrą Potoczek i Adamem Palentą

Conrad Festival - wydarzenie towarzyszące
środa, 23 października 2019, godz. 17.00
Kino Pod Baranami

 


Zapraszamy na wydarzenie towarzyszące Festiwalowi Conrada - dyskusję poświęconą filmowi dokumentalnemu o księdzu Adamie Bonieckim. W spotkaniu, prowadzonym przez Anitę Piotrowską, wezmą udział: ks. Adam Boniecki, Adam Palenta i Aleksandra Potoczek.


Rzadko kiedy w Kinie Pod Baranami goszczą filmy znajdujące się jeszcze na etapie produkcji, a widzowie podziwiają raczej zamknięte, ukończone już tytuły. Dyskusja “Rzeczywistość udokumentowana”, odbywająca się w ramach Festiwalu Conrada, będzie stanowiła niezwykłą okazję do spotkania z dziełem dopiero tworzonym - dokumentem pod roboczym tytułem xABo będącym refleksyjnym portretem księdza Adama Bonieckiego. Postać słynnego redaktora Tygodnika Powszechnego widziana jest w nim przez pryzmat wypowiedzi przyjaciół, współpracowników, i zupełnie obcych ludzi, a także wspomnień samego księdza. Kamera śledzi bohatera podczas oficjalnych spotkań, w trakcie pracy, ale też w zaciszu domowym.

 
W czasie spotkania w Kinie Pod Baranami widzowie będą mieli okazję obejrzeć fragmenty filmu, a także poznać kulisy produkcji, o których opowiedzą: główny bohater ks. Adam Boniecki, reżyserka i scenarzystka Aleksandra Potoczek i operator, Adam Palenta. Rozmowę poprowadzi Anita Piotrowska (Tygodnik Powszechny).

 


WSTĘP WOLNY
(ilość miejsc ograniczona)

Bookmark and Share

archiwum