kpb

Studencki Nocny Klub Filmowy: Gdyby ulica Beale umiała mówić (przedpremierowo!)

czwartek, 21 lutego 2019, godz. 22.45

 

 

W czwartek, 21 lutego, w ramach Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego zapraszamy na przedpremierę dramatu Gdyby ulica Beale umiała mówić - nowego filmu utalentowanego młodego reżysera Barry'ego Jenkinsa, twórcy Moonlight. Bilety dla studentów w cenie 11 zł.

 

Gdyby ulica Beale umiała mówić to najnowsze dzieło nagrodzonego Oscarem scenarzysty i reżysera Barry’ego Jenkinsa, autora wyróżnionego Nagrodą Akademii dla najlepszego filmu obrazu Moonlight. To  intymna opowieść o miłości i eksploracja siły rodzinnych więzi. Film jest pierwszą anglojęzyczną adaptacją filmową powieści Jamesa Baldwina, cenionego afroamerykańskiego pisarza, któremu film jest dedykowany. Gdyby ulica Beale umiała mówić wiele zawdzięcza niezwykłym aktorom, w tym debiutującej na ekranie KiKi Lane, Stephanowi Jamesowi oraz nagrodzonej Złotym Globem Reginie King, której kreację w filmie Jenkinsa nominowano także do Oscara. Po seansie porozmawiamy m.in. o tym, czy drugi film reżysera dorównał jego błyskotliwemu debiutowi.

 

Polska premiera filmu: 22 lutego 2019

 

Czwartkowe noce w Kinie Pod Baranami to najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru. To filmy prowokujące do całonocnej dyskusji prowadzonej  w studenckim gronie. Przed burzliwą wymianą zdań poczęstujemy Was kanapkami, kawą i herbatą.

 

Po seansie - darmowy drink w Klubie Betel (Pl. Szczepański 3).

 

BILETY: 11 zł

 

Posiadacze ważnej legitymacji studenckiej mogą otrzymać kupon studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. Za każdy zakupiony bilet na seans studenckiego Nocnego Klubu Filmowego przysługuje jedna pieczątka, pięć pieczątek uprawnia do darmowego biletu na kolejny pokaz Klubu. Regulamin akcji można znaleźć TUTAJ.

 

O FILMIE:     

GDYBY ULICA BEALE UMIAŁA MÓWIĆ
| IF BEALE STREET COULD TALK
reż. Barry Jenkins, USA 2018, 120'

Oscary 2019: 3 nominacje - najlepsza aktorka drugoplanowa (Regina King), najlepszy scenariusz adaptowany (Barry Jenkins), najlepsza muzyka oryginalna (Nicholas Britell)
Złote Globy 2019: najlepsza aktorka drugoplanowa (Regina King), nominacje do nagrody dla najlepszego dramatu i najlepszego scenariusza (Barry Jenkins)
Nagrody BAFTA 2019: 2 nominacje - najlepszy scenariusz (Barry Jenkins), najlepsza muzyka oryginalna (Nicholas Britell)
Critics Choice 2019: najlepsza aktorka drugoplanowa (Regina King), najlepszy scenariusz adaptowany (Barry Jenkins)
Czarne Szpule 2019: 14 nominacji
Nagrody Gotham 2018: 3 nominacje - najlepszy film, najlepszy debiut (KiKi Layne), Nagroda Publiczności
FF Mar del Plata 2018: Nagroda Publiczności
Nagrody National Board of Review 2018: najlepsza aktorka drugoplanowa (Regina King), najlepszy scenariusz adaptowany (Barry Jenkins)

Osadzona w Harlemie lat siedemdziesiątych XX wieku poruszająca opowieść o wielkiej miłości dwojga młodych ludzi, a zarazem o nierozerwalnych więziach afroamerykańskiej rodziny. Całość przedstawiona jest z perspektywy dziewiętnastoletniej Tish  narzeczonej mężczyzny znanego pod artystycznym pseudonimem Fonny (Stephan James). Od dzieciństwa byli przyjaciółmi, później oddaną sobie parą, marzącą o wspólnej przyszłości, która nagle staje pod znakiem zapytania kiedy Fonny zostaje zaaresztowany za przestępstwo, którego nie popełnił.
Tish wie, że jej ukochany jest niewinny, próbuje dostosować się do sytuacji, w której się znalazła. Regularnie odwiedza w więzieniu Fonny’ego, starając się go wspierać. Kiedy tygodnie przechodzą w miesiące, nie ustaje w walce o sprawiedliwość, mogąc liczyć na swą rodzinę i wewnętrzną siłę. Najbardziej żarliwa w próbie oczyszczenia dobrego imienia Fonny’ego jest matka dziewczyny, gotowa poświęcić siebie w imię przyszłego szczęścia córki i jej narzeczonego.

 

ZWIASTUN:

.

 

Strona sNKF na Facebooku .
Twitter -
TUTAJ.  

 

PARTNERZY: 

 

             

    

 

MÓWIĄ O NAS:


         

archiwum