kpb

Nienawiść, którą dajesz - specjalny pokaz dla nauczycieli

NIENAWIŚĆ, KTÓRĄ DAJESZ (reż. George Tillman Jr.)
- specjalny pokaz dla nauczycieli

czwartek, 31 stycznia 2019, godz. 18.00
Kino Pod Baranami

 

 

W czwartek, 31 stycznia, zapraszamy wszystkich nauczycieli do udziału w specjalnym pokazie filmu o wyjątkowym potencjale edukacyjnym. Na ekranie dramat Nienawiść, którą dajesz nagrodzony podczas ubiegłorocznego American Film Festival we Wrocławiu. 

 

Nienawiść, którą dajesz to wzruszająca, audiowizualna lekcja tolerancji i odwagi. Osadzona na styku dwóch światów opowieść o czarnoskórej nastolatce doświadczającej wielkiej niesprawiedliwości otwiera oczy, uczy wrażliwości oraz przekonuje widzów, jak wielką wagę mają wypowiadane przez nich słowa. 

Główna bohaterka filmu Nienawiść, którą dajesz, nastolatka Starr Carter, jest rozdarta pomiędzy dwoma światami: biedną dzielnicą, zamieszkaną przez Afroamerykanów, oraz prywatną szkołą dla bogatych białych. Skrzętnie budowana przez nią krucha równowaga zostaje zachwiana, gdy Khalil, najlepszy przyjaciel z dzieciństwa, zostaje zastrzelony na oczach Starr przez oficera policji. Obydwie społeczności zaczynają naciskać na dziewczynę, która będzie musiała odnaleźć własny głos, by walczyć o to, co słuszne.

W wyreżyserowanej przez George’a Tillmana Jr (Siła i honor, Notorious) ekranizacji bestsellerowej książki Angie Thomas wystąpili: Amandla Stenberg (Igrzyska Śmierci), Russell Hornsby (Płoty, Creed 2), Regina Hall (Straszny film), Common, Anthony Mackie (Avengers: Wojna bez granic) i Issa Rae (serial Niepewne).

 

Film Nienawiść, którą dajesz ma ogromny potencjał edukacyjny: silnie oddziałuje na emocje widza, wzrusza, bawi i uwrażliwia. Na jego podstawie można poprowadzić lekcje na rozmaite tematy takie jak: nietolerancja, dyskryminacja, mowa nienawiści, prześladowanie mniejszości, rasizm czy nadużycia władzy. Nienawiść, którą dajesz to także poruszająca opowieść o rodzinie, pierwszej miłości, dorastaniu i poszukiwaniu własnej tożsamości. Film uczy otwartości na innych, przekonuje, że wszyscy mamy moc kształtowania rzeczywistości wokół nas, a każda, nawet najgorsza sytuacja może mieć pozytywne skutki i stać się impulsem do zmiany.

 

Do filmu przygotowano zestaw materiałów dydaktycznych.

 

Zaproszenie kierowane jest wyłącznie do nauczycieli.


 
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji mailowej pod adresem kaja@kinopodbaranami.pl.


Bardzo prosimy o przesłanie imion i nazwisk zgłaszanych osób oraz numeru i nazwy szkoły.

 

Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może zgłosić maksymalnie trzech widzów.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum