kpb

Baranki w Pieluchach: Vice

czwartek, 31 stycznia 2019, godz. 11.00

 

 

W czwartek, 31 stycznia, w ramach cyklu Baranki w Pieluchach zapraszamy rodziców z niemowlakami na pokaz filmu Vice - nominowanego do ośmiu Oscarów najnowszego dzieła twórcy Big Short. W rolach głównych Christian Bale, Amy Adams, Steve Carell i Sam Rockwell.  

 

Vice to świetnie zrealizowany komediodramat będący opowieścią o uniwersalnych mechanizmach władzy, a także o nieodległej politycznej historii USA. Reżyser i twórca scenariusza do filmu Adam McKay (Big Short) prezentuje historię sekretarza obrony i faktycznego współprezydenta USA Dicka Cheneya, który w latach 2001–2009 miał potężny wpływ na amerykańską politykę i w ocenie wielu komentatorów zmienił ją na dekady, niekoniecznie zresztą w pozytywnym sensie. W roli głównej wystąpił nagrodzony Złotym Globem Christian Bale (Fighter), któremu towarzyszą Amy Adams (Zwierzęta nocy), Steve Carell (Kocha, lubi szanuje), Sam Rockwell (Trzy billboardy za Ebbing Missouri) i Tyler Perry (Zaginiona dziewczyna). Film otrzymał aż osiem nominacji do nagród Amerykańskiej Akademii, szansę na statuetki mają m.in. Christian Bale, Amy Adams i Sam Rockwell.

 

Bilety: 13 zł

 

Widzowie z biletami z Baranków w Pieluchach otrzymują 20% zniżki na pobyt w Bawialnii M. w stylu Montessori (ul. Kościelna 3).

 

O FILMIE:  

VICE | VICE
reż. Adam McKay, USA 2018, 132'

Oscary 2019: 8 nominacji - najlepszy film, najlepszy reżyser (Adam McKay), najlepszy aktor pierwszoplanowy (Christian Bale), najlepszy aktor drugoplanowy (Sam Rockwell), najlepsza aktorka drugoplanowa (Amy Adams), najlepszy scenariusz oryginalny (Adam McKay), najlepsza charakteryzacja i fryzury, najlepszy montaż
Złote Globy 2019:  najlepszy aktor pierwszoplanowy w musicalu lub komedii (Christian Bale) i 5 innych nominacji
Nagrody BAFTA 2019: 6 nominacji - 
najlepszy aktor pierwszoplanowy (Christian Bale), najlepszy aktor drugoplanowy (Sam Rockwell), najlepsza aktorka drugoplanowa (Amy Adams), najlepszy scenariusz oryginalny (Adam McKay), najlepsza charakteryzacja i fryzury, najlepszy montaż
Critics Choice 2019: najlepszy aktor (Christian Bale), najlepszy aktor w komedii (Christian Bale), najlepsza charakteryzacja
Nagrody Screen Actors Guild 2019: 2 nominacje - najlepsza pierwszoplanowa rola męska (Christian Bale), najlepsza drugoplanowa rola kobieca (Amy Adams)

Adam McKay, nagrodzony Oscarem twórca filmu Big Short, prezentuje zrealizowaną z epickim rozmachem historię Dicka Cheneya - człowieka, który konsekwentnie przeszedł drogę od poruszającego się zręcznie po waszyngtońskich korytarzach biurokraty do realnej władzy. Wiceprezydent USA za prezydentury George’a W. Busha był jednym z najpotężniejszych ludzi tamtego czasu i zmieniał swój kraj i świat tak skutecznie, że efekty jego działalności można zaobserwować do dzisiaj.

Vice to wielka aktorska metamorfoza nagrodzonego Złotym Globem odtwórcy głównej roli Christiana Bale'a. Nominacje do nagrody otrzymali również Sam Rockwell , który wcielił się w byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych George'a W. Busha, oraz znakomita Amy Adams, która wystąpiła w filmie jako Lynne Cheney. Na ekranie towarzyszą im Steve Carell jako Donald Rumsfeld oraz Tyler Perry w roli Colina Powella.

 

ZWIASTUN:

 

O CYKLU:

Raz w tygodniu pokazujemy atrakcyjny film z bieżącego repertuaru, na który rodzice mogą przyjść wraz ze swoimi pociechami.

Baranki w Pieluchach to cykl seansów filmowych skierowanych do rodziców z malutkimi dziećmi. W każdy czwartek przed południem mamusie i tatusiowie mogą obejrzeć premierowy film na dużym ekranie, nie spuszczając oka ze swoich pociech. Światło na sali oraz przyciszony dźwięk nie zagłuszają bowiem spokoju maluszków. Mamy nie muszą się też martwić o ciężkie wózki, obsługa zawsze chętnie pomoże wnieść je na piętro.   

 

Zachęcamy do kolekcjonowania biletów na pokazy cyklu Baranki w pieluchach!
5 pieluchowych biletów, to jeden bilet gratis na dowolny* seans w Kinie Pod Baranami! :-)
*Promocja obejmuje seanse repertuarowe od wtorku do czwartku i nie obejmuje przeglądów, festiwali oraz filmów zastrzeżonych przez dystrybutora.

PATRONI MEDIALNI:

              MiastoDzieci.pl

  CzasDzieci.pl  

    http://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_9332_0.jpg     

PARTNERZY:

  
                           
              

Bookmark and Share

archiwum