kpb

Anioł - pokaz przedpremierowy (MOS)

ANIOŁ (reż. Luis Ortega)
- pokaz przedpremierowy

piątek, 25 stycznia 2019, godz. 20.45
Małopolski Ogród Sztuki

 

 

W piątek, 25 stycznia, w sali kinowej na Rajskiej odbędzie się przedpremierowy pokaz filmu Anioł w reżyserii Luisa Ortegi - fascynującej historii inspirowanej losem prawdziwego seryjnego mordercy. Zapraszamy!

 

Anioł to fabularyzowany portret Carlosa Robledo Pucha, pochodzącego z Argentyny prawdziwego seryjnego mordercy, którego prasa nazwała "Aniołem Śmierci" ze względu na jego niewinny wygląd. Nim został aresztowany w 1972 roku, ten młody człowiek o złotych lokach miał na koncie kilkanaście zabójstw i jeszcze więcej kradzieży. W filmie Luisa Ortegi widzowie poznają go jako siedemnastolatka o anielskiej twarzy, której absolutnie nikt nie potrafi się oprzeć. Wraz ze swoim przyjacielem ze szkoły Ramónem tworzą niebezpieczny duet. Wspólnie ruszają ścieżką kłamstw i kradzieży, u której kresu może jedynie dojść do zbrodni. W głównego bohatera fantastycznie wcielił się nagrodzony na festiwalu w Hawanie młody aktor Lorenzo Ferro. Anioł jest argentyńskim kandydatem Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny.

 

MEDIA O FILMIE:

Ortega opowiada historię w klasycznym stylu „Bonnie i Clyde" – o młodych, atrakcyjnych ludziach, którzy robią okropne rzeczy, jednocześnie wyglądając bajecznie. Ten film ma sznyt szkoły Scorsese, która zmienia akty przemocy w popowe utwory. - Variety

Stylowy, świetnie zagrany, kolorowy, piękny wizualnie z niesamowitą, vintage’ową ścieżką dźwiękową - The Hollywood Reporter

 

Pokaz odbędzie się w programowanej przez Kino Pod Baranami sali kinowej Małopolskiego Ogrodu Sztuki (ul. Rajska 12).

 

BILETY:

22 zł (normalny) | 15 zł (ulgowy)

* Bilety do nabycia w kasie w MOS (przed wejściem do sali kinowej), w kasach Kina Pod Baranami, oraz online.

 

O FILMIE:

ANIOŁ | EL ÁNGEL
reż. Luis Ortega, Argentyna/Hiszpania 2018, 115'

Oscary 2019: argentyński kandydat do nagrody dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego
MFF w Cannes 2018: sekcja Un Certain Regard
Hiszpańskie Nagrody Filmowe Goya 2019: nominacja do nagrody dla najlepszego zagranicznego filmu hiszpańskojęzycznego
Iberoamerykańskie Nagrody Filmowe Fénix 2018: najlepszy aktor (Lorenzo Ferro)
MFF w Hawanie 2018: najlepszy aktor (Lorenzo Ferro)
MFF w San Sebastián 2018: Konkurs Główny

Lata 70. Wibrujące rock-n-rollem Buenos Aires. 17-letni Carlitos o twarzy anioła (Lorenzo Ferro) przemierza ulice, jakby należały do niego. Od najmłodszych lat wykorzystuje wszelkie okazje by kraść. To fascynacja, pokusa, której nie chce się oprzeć. Kiedy w nowej szkole spotyka Ramona (Chino Darín) natychmiast stają się przyjaciółmi. Wyruszają w podróż pełną ryzykownych przygód, namiętnej miłości i mrocznej zbrodni.

 

ZWIASTUN:

 

WSPÓŁORGANIZATOR PROJEKCJI:

Bookmark and Share

archiwum