kpb

Green Book - pokaz przedpremierowy #2

GREEN BOOK (reż. Peter Farrelly)
- pokaz przedpremierowy #2
czwartek, 24 stycznia 2019, godz. 19.45
Kino Pod Baranami

 

 

W czwartek, 24 stycznia, zapraszamy na kolejny przedpremierowy pokaz jednego z faworytów w wyścigu po Oscary, filmu Green Book. W rolach głównych wystąpili nominowani do Oscara Viggo Mortensen i Mahershala Ali.  

 

Green Book to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia niezwykłej przyjaźni cenionego afroamerykańskiego pianisty i białego Amerykanina włoskiego pochodzenia, który zarabiał na życie jako bramkarz w nocnym klubie. wcielił się w postać Uznany muzyk jazzowy Don Shirley w czasach powszechnej segregacji rasowej ruszył w trasę koncertową na południu Stanów Zjednoczonych. W roli szofera i ochroniarza towarzyszył mu amerykański Włoch znany jako Tony Lip, z którym wkrótce połączyła go przyjaźń. W głównych bohaterów wcielili się nominowani do Nagrody Akademii Viggo Mortensen (Captain Fantastic) oraz Mahershala Ali (Moonlight), który za swoją rolę został już nagrodzony m.in. Złotym Globem. Green Book otrzymał jeszcze dwie nagrody - dla najlepszego filmu w kategorii komedia lub musical oraz najlepszego scenariusza, a podczas najbliższego rozdania Oscarów ma szansę na łącznie pięć statuetek. Reżyserem filmu jest Peter Farrelly, twórca takich produkcji, jak Sposób na blondynkę oraz Ja, Irena i ja.

 

Polska premiera: 8 lutego 2019

 

BILETY:

22 zł (normalny) | 15 zł (ulgowy)

 

O FILMIE:

GREEN BOOK | GREEN BOOK
reż. Peter Farrelly, USA 2018, 133’

Oscary 2019: 5 nominacji - najlepszy film, najlepszy aktor pierwszoplanowy (Viggo Mortensen), najlepszy aktor drugoplanowy (Mahershala Ali), najlepszy scenariusz oryginalny (Brian Hayes Currie, Nick Vallelonga, Peter Farrelly), najlepszy montaż
Złote Globy 2019: najlepszy film - musical lub komedia, najlepszy aktor drugoplanowy (Mahershala Ali), najlepszy scenariusz (Nick Vallelonga, Brian Hayes Currie, Peter Farrelly)
Nagrody BAFTA 2019: 4 nominacje - najlepszy film,
najlepszy aktor pierwszoplanowy (Viggo Mortensen), najlepszy aktor drugoplanowy (Mahershala Ali), najlepszy scenariusz oryginalny (Brian Hayes Currie, Nick Vallelonga, Peter Farrelly)
Critics' Choice 2019: najlepszy aktor drugoplanowy (Mahershala Ali)
Nagrody Screen Actors Guild 2019: nominacje do nagród za najlepszą pierwszoplanową rolę męską (Viggo Mortensen) i najlepszą drugoplanową rolę męską (Mahershala Ali)
FF w Austin 2018: Nagroda Publiczności
FF w Bostonie 2018: Nagroda Główna, najlepszy aktor (Viggo Mortensen)
MFF w Denver 2018: Nagroda People's Choice
Nagrody National Board of Review 2018: najlepszy film, najlepszy aktor (Viggo Mortensen)
FF w Filadelfii 2018: Nagroda Publiczności
MFF w Toronto 2018: Nagroda Grosch People's Choice

Tony, drobny cwaniaczek z Bronxu, z nadzieją na zgarnięcie konkretnej sumki, zatrudnia się jako szofer wybitnego, ekstrawaganckiego muzyka Dona Shirleya. Razem wyruszają w wielotygodniowe tournée na południe Stanów Zjednoczonych. Z pozoru różni ich wszystko: od majątku i wykształcenia, przez sposób bycia, po ulubione jedzenie i rozrywki. Z czasem jednak będą mieli okazję przekonać się, że tak naprawdę więcej ich łączy, niż dzieli. Ich wspólna, pełna przygód podróż stanie się początkiem nieprawdopodobnej przyjaźni.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum