kpb

Studencki Nocny Klub Filmowy: Dom, który zbudował Jack

czwartek, 24 stycznia 2019, godz. 22.15

 

 

W czwartek, 24 stycznia, zapraszamy na kolejne spotkanie Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. Na ekranie najnowszy film Larsa von Triera Dom, który zbudował Jack z Mattem Dillonem w roli głównej.

 

Trier nakręcił wiele filmów o dobrych kobietach (Przełamując fale, Tańcząc w ciemnościach). Tym razem postanowił opowiedzieć o złym mężczyźnie, sięgając po motywy z malarstwa Francisa Bacona, poezję Williama Blake’a i muzykę wybitnego pianisty Glenna Goulda. Poprzez postać mrocznego estety Lars von Trier obśmiewa społeczną hipokryzję i demaskuje mechanizmy politycznej poprawności. Dom, który zbudował Jack to prowokacyjne, śmiałe, pełne wizualnych pomysłów kino poszukujące odpowiedzi na pytanie o naturę dobra i zła. W rolach głównych wystąpili Matt Dillon (Miasto gniewu), Uma Thurman (Kill Bill), Riley Keough (American Honey) oraz Bruno Ganz (Upadek).

 

Gospodynią spotkania będzie Martyna Kaczmarska, która studiuje filmoznawstwo w Instytucie Sztuk Audiowizualnych UJ i pisze dla partnera tego pokazu, portalu Fala Kina. Jej praca licencjacka na poprzednim kierunku (dziennikarstwo) dotyczyła twórczości Larsa von Triera. 

 

Czwartkowe noce w Kinie Pod Baranami to najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru. To filmy prowokujące do całonocnej dyskusji prowadzonej  w studenckim gronie. Przed burzliwą wymianą zdań poczęstujemy Was kanapkami, kawą i herbatą.

 

Po seansie - darmowy drink w Klubie Betel (Pl. Szczepański 3).

 

BILETY: 11 zł

 

Posiadacze ważnej legitymacji studenckiej mogą otrzymać kupon studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. Za każdy zakupiony bilet na seans studenckiego Nocnego Klubu Filmowego przysługuje jedna pieczątka, pięć pieczątek uprawnia do darmowego biletu na kolejny pokaz Klubu. Regulamin akcji można znaleźć TUTAJ.

 

O FILMIE:   

DOM, KTÓRY ZBUDOWAŁ JACK | THE HOUSE THAT JACK BUILT
reż. Lars von Trier, Dania/Francja/Niemcy/Szwecja 2018, 155'


fot. Zentropa-Christian Geisnaes

Tytułowy Jack to nowa postać w popkulturowym klanie psychopatów, obok Kuby Rozpruwacza, Dextera czy Hannibala Lectera. Mistrz światowego kina pokazuje kilkanaście lat z życia seryjnego mordercy, piekielnie inteligentnego perfekcjonisty, pełnego sprzeczności, słabości i drobnych natręctw. Jack jest estetą, wielbicielem malarstwa, architektury, poezji i wycieczek na łono natury. Zabójca patrzy na swoje zbrodnie jak na mroczne dzieła sztuki. Jaki kształt nada swojej zbrodni doskonałej?

 

ZWIASTUN:

 

Strona sNKF na Facebooku .
Twitter -
TUTAJ.  

 

PARTNERZY: 

 

             

    

PARTNER POKAZU:

 

MÓWIĄ O NAS:


         

Bookmark and Share

archiwum