kpb

Dojrzałe Kino: Powrót Bena

środa, 16 stycznia 2019, godz. 11.00 

 

  

 

W środę, 16 stycznia, zapraszamy dojrzałych widzów na pokaz filmu Powrót Bena - poruszającej opowieści balansującej na granicy dramatu rodzinnego i thrillera z Julią Roberts w roli głównej.  Bilety dla seniorów w cenie 14 zł.

 

Peter Hedges, autor scenariuszy do filmów Był sobie chłopiec i Co gryzie Gilberta Grape'a, przedstawia opowieść o wyjątkowej relacji między matką i synem. Główną bohaterką Powrotu Bena jest kobieta, której syn przebywa w zamkniętym ośrodku odwykowym. Kiedy tuż przed Bożym Narodzeniem chłopak nieoczekiwanie pojawia się w domu, jego matka robi co może, żeby uratować jego i całą rodzinę od katastrofy. W filmie wystąpili Julia Roberts i Lucas Hedges, który zwrócił uwagę widzów swoimi znakomitymi rolami w takich filmach, jak Manchester by the Sea, Lady Bird czy Trzy billboardy za Ebbing, Missouri.

 

Dojrzałe Kino to cykl spotkań skierowany do starszych widzów. Co tydzień prezentujemy wybraną premierę, która poprzedzona jest prelekcją, a po seansie odbywa się dyskusja. Naszych widzów częstujemy kawą, herbatą i ciasteczkami. Gospodynią spotkań jest pani redaktor Maria Malatyńska.

 

Spotkania Dojrzałego Kina odbywają się co środę, w okolicach godziny 11.00. Uczestnicy cyklu prowadzą blog z recenzjami obejrzanych filmów: www.dojrzalekino.pl

 

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

 

BILETY dla seniorów: 14 zł

 

O FILMIE:     

POWRÓT BENA | BEN IS BACK
reż. Peter Hedges, USA 2018, 103'

Gdy Holly (Julia Roberts) wraca do domu ze świątecznych zakupów, zastaje na schodach nieoczekiwanego gościa – swojego syna Bena (Lucas Hedges), który nie powinien był opuszczać ośrodka odwykowego. Kochająca matka,  mimo obaw, przyjmuje go z otwartymi ramionami. Ma nadzieję, że Ben jest „czysty” i będzie mogła cieszyć się Bożym Narodzeniem z nim i resztą rodziny. Okazuje się jednak, że wizyta Bena może sprowadzić poważne kłopoty. Podczas kolejnych 24 godzin, które mogą zmienić na zawsze ich życie, Holly zrobi wszystko, by uratować ukochane dziecko.

 

ZWIASTUN:

 

Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

  
       
 

 

PARTNERZY:

  
       
  

       

 
       

   

 

 

Bookmark and Share

archiwum