kpb

Studencki Nocny Klub Filmowy: Mój piękny syn

czwartek, 10 stycznia 2019, godz. 23.00
(Sala Czerwona - prelekcja, pokaz filmu i dyskusja)

czwartek, 10 stycznia 2019, godz. 23.15
(Sala Niebieska - pokaz filmu)

 

 

W czwartek, 10 stycznia, w ramach Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego zobaczymy film Mój piękny syn w reżyserii Felixa van Groeningena. Na ekranie Timothée Chalamet oraz Steve Carell w opowieści o bezwarunkowej miłości i walce z uzależnieniem.

 

Mój piękny syn to pełna emocji opowieść o bliskich uzależnionego od narkotyków nastolatka, którzy wspólnie z nim próbują przetrwać okresy względnego spokoju i burzliwe nawroty nałogu, siejącego spustoszenie w życiu całej rodziny. Scenariusz powstał na podstawie wspomnień Davida Sheffa  (Mój piękny syn) i jego syna Nica (Na głodzie), które stały się bestsellerami, zajmując pierwsze miejsca na liście New York Timesa. Nominowany do Oscara za film Foxcatcher i znany z serialu Biuro Steve Carell tworzy w filmie jedną z najbardziej przejmujących ról w swojej karierze. Jak stwierdza recenzent The Wrap, dramatyczny talent Carella już od dawna nie jest niespodzianką, ale jego rola w filmie Mój piękny syn jest absolutnie nadzwyczajna. W chłopaka zmagającego się z nałogiem wcielił się Timothée Chalamet, który podbił Hollywood kreacjami w filmach Tamte dni, tamte noce i Ladybird. Za swoją najnowszą rolę Chalamet otrzymał nominację do Złotego Globu.

 

REŻYSER O FILMIE:

To historia rodziny, która wierzy w bezwarunkową miłość, ale jednocześnie musi zaakceptować fakt, że nie ma łatwych odpowiedzi, a radzenie sobie z uzależnieniem jest często procesem skrajnie irracjonalnym. Na początku onieśmielał mnie kaliber tej historii, ale czułem, że jest tak ważna i pilna, że mając wsparcie moich producentów z Planu B, nie wahałem się przed poświęceniem jej kilku lat swojego życia.
- Felix van Groeningen

 

Gospodynią spotkania będzie Katarzyna Gabryś, która skończyła kryminologię na Uniwersytecie Warszawskim, a aktualnie studiuje psychologię stosowaną na Uniwersytecie Jagiellońskim.

 

Czwartkowe noce w Kinie Pod Baranami to najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru. To filmy prowokujące do całonocnej dyskusji prowadzonej  w studenckim gronie. Przed burzliwą wymianą zdań poczęstujemy Was kanapkami, kawą i herbatą.

 

Po seansie - darmowy drink w Klubie Betel (Pl. Szczepański 3).

 

BILETY: 11 zł

 

UWAGA!

Ze względu na duże zainteresowanie pokaz odbędzie się na dwóch salach:

Na Sali Czerwonej: start o godz. 23.00
Na
Sali Niebieskiej: start o godz. 23.15

Na dyskusję po seansie zapraszamy do Sali Czerwonej.

 

Posiadacze ważnej legitymacji studenckiej mogą otrzymać kupon studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. Za każdy zakupiony bilet na seans studenckiego Nocnego Klubu Filmowego przysługuje jedna pieczątka, pięć pieczątek uprawnia do darmowego biletu na kolejny pokaz Klubu. Regulamin akcji można znaleźć TUTAJ.

 

O FILMIE:   

MÓJ PIĘKNY SYN | BEAUTIFUL BOY
reż. Felix van Groeningen, USA 2018, 121'

Złote Globy 2019: nominacja do nagrody dla najlepszego aktora drugoplanowego (Timothée Chalamet)

Historia rodziny, która musi zmierzyć się z uzależnieniem dorastającego chłopaka. Mój piękny syn to opowieść o nastolatku, który poszukuje swojej drogi, o marzeniach, które prowadzą go na skraj przepaści, a także o miłości rodziców, którzy nie potrafią wypuścić swego dziecka z objęć. To pierwszy tak szczery, prawdziwy i poruszający film o rodzinie, bezwarunkowej miłości, dumie, rozczarowaniach i nadziei.

 

ZWIASTUN:

 

Strona sNKF na Facebooku .
Twitter -
TUTAJ.  

 

PARTNERZY: 

 

             

    

 

MÓWIĄ O NAS:


         

Bookmark and Share

archiwum