kpb

Mary Poppins powraca - pokazy w Kinie Pod Baranami

MARY POPPINS POWRACA (reż. Rob Marshall)
- pokazy w Kinie Pod Baranami
28 grudnia 2018 - 10 stycznia 2019

 

 

Od 28 grudnia do 10 stycznia zapraszamy na pokazy filmu Mary Poppins powraca - zrealizowanej z rozmachem opowieści o legendarnej niani, która z pomocą parasola i odrobiny magii odmieniła życie dzieci na całym świecie. W rolach głównych Emily Blunt, Ben Whishaw, Emily Mortimer i Lin-Manuel Miranda. Film prezentowany będzie w wersji oryginalnej z polskimi napisami oraz z polskim dubbingiem.

 

W najnowszej produkcji Disney Studios, Mary Poppins pomaga nowemu pokoleniu rodziny Banksów odnaleźć radość i zachwyt życiem, które zatracili w szarej codzienności. Niezawodna niania i jej magiczne zdolności jak zwykle przemienią każde zadanie w niezapomnianą, fantastyczną przygodę. Reżyserem filmu jest Rob Marshall, twórca Chicago, Nine - Dziewięć i Tajemnice lasu, któremu udało się połączyć film familijny z elementami musicalu i animacji w sposób, który ukochanej przez pokolenia widzów postaci nadał nowe życie.

 

W ciągu 50 lat twórczyni Mary Poppins, PL Travers napisała osiem książek, z których pierwszą wydano w 1934 roku. Scenariusz do filmu Mary Poppins powraca powstał w oparciu o przygody ze wszystkich tomów. W ślad za Julie Andrews, która wystąpiła w kultowym już filmie Mary Poppins z 1964 roku, w rolę niezapomnianej niani wcieliła się Emily Blunt (Diabeł ubiera się u Prady, Dziewczyna z pociągu). Aktorce towarzyszą: twórca przebojowego musicalu Hamilton - Lin-Manuel Miranda, Ben Whishaw (Spectre, Atlas chmur), Emily Mortimer (Księgarnia z marzeniami, Party) oraz Colin Firth, Meryl Streep, Julie Walters (seria filmów o Harrym Potterze), ikona brytyjskiego kina Angela Lansbury oraz gwiazda pierwszej filmowej odsłony przygód Mary Poppins, Dick van Dyke.

 

Film prezentowany będzie w dwóch wersjach językowych: oryginalnej (angielskiej) z polskimi napisami oraz z polskim dubbingiem.

 


O FILMIE:

MARY POPPINS POWRACA | MARY POPPINS RETURNS
reż. Rob Marshall, USA 2018, 130’

Złote Globy 2019: 4 nominacje - najlepszy film - musical lub komedia, najlepsza rola kobieca w musicalu lub komedii (Emily Blunt), najlepsza rola męska w musicalu lub komedii (Lin-Manuel Miranda), najlepsza muzyka oryginalna (Marc Shaiman)

Akcja filmu rozgrywa się 24 lata po wydarzeniach z legendarnego filmu z udziałem Julie Andrews. Michael Banks ma już własną rodzinę i pracuje w tym samym banku, co jego ojciec i dziadek. Rodzinna tragedia oraz problemy finansowe doprowadzają do tego, że Michael z trudem radzi sobie z opieką nad trójką dzieci. I kiedy wszyscy obawiają się jeszcze gorszych problemów, pojawia się Mary Poppins.

 

MEDIA O FILMIE:

W dobie unowocześniania klasyków Mary Poppins... opiera się modzie na bycie na czasie dla zasady. Zamiast szukać nowych, jeszcze bardziej eksperymentalnych form wyrazu, reżyser Rob Marshall otwiera drzwi do rekwizytorni, w której leżą najcenniejsze hollywoodzkie skarby i czerpie z niej pełnymi garściami. - Anna Tatarska, Co Jest Grane 24

Wzór kina familijnego, które w ostatnich latach zostało gdzieś zatracone. Dzieci odkryją dla siebie magiczny, jakże kolorowy świat pełen chwytliwych utworów i pięknych strojów, dorośli natomiast przeniosą się do młodzieńczych lat, a może nawet odkryją w sobie dawno zgubioną radość z życia. - Maciej Kędziora, Filmawka

 

ZWIASTUN:

 

PATRON MEDIALNY:

   

Bookmark and Share

archiwum