kpb

SMAK, czyli Spotkanie Młodych Amatorów Kina: Mój piękny syn

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina:
MÓJ PIĘKNY SYN (reż. Felix van Groeningen)
sobota, 5 stycznia 2019, godz. 10.00

Kino Pod Baranami

 

 

W sobotę, 5 stycznia, zapraszamy na pierwsze w Nowym Roku Spotkanie Młodych Amatorów Kina - dyskusyjnego klubu filmowego dla licealistów. Na ekranie Steve Carell i nominowany do Złotego Globu Timothée Chalamet w poruszającym dramacie Mój piękny syn. Bilety dla uczniów w cenie 10 zł.

 

Spotkania Młodych Amatorów Kina to inicjatywa uczniów krakowskich liceów, którzy kochają kino, chcą wspólnie oglądać premierowe filmy, a po seansie - w luźnej atmosferze - intensywnie dyskutują o tym, co zobaczyli.

 

Podczas pierwszego Spotkania w 2019 roku zobaczymy najnowsze dzieło Felixa van Groeningena nominowanego do Oscara za film W kręgu miłości. Mój piękny syn to pełna emocji opowieść o bliskich uzależnionego od narkotyków nastolatka, którzy wspólnie z nim próbują przetrwać okresy względnego spokoju i burzliwe nawroty nałogu, siejącego spustoszenie w życiu całej rodziny. Scenariusz powstał na podstawie wspomnień Davida Sheffa  (Mój piękny syn) i jego syna Nica (Na głodzie), które stały się bestsellerami, zajmując pierwsze miejsca na liście New York Timesa. W rolach głównych wystąpili Steve Carell (Big Short, Wojna płci) i Timothée Chalamet (Tamte dni, tamte noce; Ladybird) który za tę rolę otrzymał nominację do Złotego Globu.

 

REŻYSER O FILMIE:

To historia rodziny, która wierzy w bezwarunkową miłość, ale jednocześnie musi zaakceptować fakt, że nie ma łatwych odpowiedzi, a radzenie sobie z uzależnieniem jest często procesem skrajnie irracjonalnym. Na początku onieśmielał mnie kaliber tej historii, ale czułem, że jest tak ważna i pilna, że mając wsparcie moich producentów z Planu B, nie wahałem się przed poświęceniem jej kilku lat swojego życia.
- Felix van Groeningen

 

Pokazy odbywają się raz w miesiącu, w sobotnie przedpołudnia. Każdą projekcję poprzedza wprowadzenie przygotowane przez uczniów krakowskich liceów, a kończy żywa dyskusja na temat obejrzanego filmu. Program spotkań oraz ich przebieg koordynują uczestnicy.

Licealiści mogą zbierać stemple na Zielonej Karcie Ucznia. Za każdy zakupiony bilet na dowolny seans w Kinie Pod Baranami przysługuje 1 stempel. Pięć stempli to jeden darmowy bilet do Kina. Karta jest ważna razem z aktualną legitymacją szkolną.

 

Zapraszamy!

 

BILETY dla uczniów: 10 zł 

 

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!

 

O FILMIE:

MÓJ PIĘKNY SYN | BEAUTIFUL BOY
reż. Felix van Groeningen, USA 2018, 121'

Złote Globy 2019: nominacja do nagrody dla najlepszego aktora drugoplanowego (Timothée Chalamet)

Historia rodziny, która musi zmierzyć się z uzależnieniem dorastającego chłopaka. Mój piękny syn to opowieść o nastolatku, który poszukuje swojej drogi, o marzeniach, które prowadzą go na skraj przepaści, a także o miłości rodziców, którzy nie potrafią wypuścić swego dziecka z objęć. To pierwszy tak szczery, prawdziwy i poruszający film o rodzinie, bezwarunkowej miłości, dumie, rozczarowaniach i nadziei.

 

ZWIASTUN:

 

PATRON MEDIALNY:  

  

 

 

 

Bookmark and Share

archiwum