kpb

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina: Czarne bractwo. BlacKkKlansman

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina:
CZARNE BRACTWO. BLACKKKLANSMAN (reż. Spike Lee)
sobota, 15 września 2018, godz. 10.00

Kino Pod Baranami

 

 

W sobotę, 15 września, zapraszamy na pierwsze po wakacjach Spotkanie Młodych Amatorów Kina - dyskusyjnego klubu filmowego dla licealistów. Na ekranie laureat Grand Prix festiwalu w Cannes - Czarne bractwo. BlacKkKlansman w reżyserii Spike’a Lee. Bilety dla uczniów w cenie 10 zł.

 

Spotkania Młodych Amatorów Kina to inicjatywa uczniów krakowskich liceów, którzy kochają kino, chcą wspólnie oglądać premierowe filmy, a po seansie - w luźnej atmosferze - intensywnie dyskutują o tym, co zobaczyli.

 

Podczas pierwszego Spotkania w nowym roku szkolnym zobaczymy najnowsze dzieło kultowego Afro-Amerykańskiego reżysera Spike’a Lee, Czarne bractwo. BlacKkKlansman. Autor takich filmów jak Malcolm X i Rób, co należy tym razem prezentuje opartą na faktach historię dwóch detektywów, którzy w latach 70. postanowili przeniknąć do struktur niesławnego Ku Klux Klanu, aby uniemożliwić jego członkom przejęcie władzy w Colorado Springs. Reżyser sięga do historii, jednocześnie we właściwym sobie stylu komentując aktualną rzeczywistość społeczno-polityczną w Stanach Zjednoczonych. W rolach głównych wystąpili syn Denzela Washingtona, John David Washington i Adam Driver (Paterson, Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi), a towarzyszą im m.in. Topher Grace (serial Różowe lata 70.) jako Wielki Mistrz KKK David Duke oraz Alec Baldwin i Ryan Eggold (serial Czarna lista). Film zdobył w tym roku Grand Prix oraz Nagrodę Jury Ekumenicznego festiwalu w Cannes oraz Nagrodę Publiczności podczas festiwalu w Locarno.

 

Spotkanie poprowadzi Karolina Musiał - obecnie studentka filmoznawstwa w Instytucie Sztuk Audiowizualnych UJ, która jako uczennica VI Liceum im. Adama Mickiewicza w Krakowie uczestniczyła w SMAKu od początku jego istnienia. Specjalnie dla Was zaprezentuje jak może wyglądać prelekcja do filmu. Będzie również moderować dyskusję po seansie, do której gorąco zachęcamy!

 

Pokazy odbywają się raz w miesiącu, w sobotnie przedpołudnia. Każdą projekcję poprzedza wprowadzenie przygotowane przez uczniów krakowskich liceów, a kończy żywa dyskusja na temat obejrzanego filmu. Program spotkań oraz ich przebieg koordynują uczestnicy.

Licealiści mogą zbierać stemple na Zielonej Karcie Ucznia. Za każdy zakupiony bilet na dowolny seans w Kinie Pod Baranami przysługuje 1 stempel. Pięć stempli to jeden darmowy bilet do Kina. Karta jest ważna razem z aktualną legitymacją szkolną.

 

Zapraszamy!

 

BILETY dla uczniów: 10 zł 

 

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!

 

O FILMIE:

CZARNE BRACTWO. BLACKKKLANSMAN | BLACKKKLANSMAN
reż. Spike Lee, USA 2018, 128’

MFF w Cannes 2018: Grand Prix, Nagroda Jury Ekumenicznego
MFF w Locarno 2018: Nagroda Publiczności

Początek lat siedemdziesiątych. Ron Stallworth jest pierwszym czarnoskórym detektywem, który służy w Departamencie Policji w Colorado Springs. Zdeterminowany, by wyrobić sobie nazwisko, policjant odważnie decyduje się na niebezpieczną misję: infiltrację Ku Klux Klanu. Razem z kolegą Filipem Zimmermanem tworzą grupę, której udało się przeniknąć do struktur organizacji. Chcą udowodnić rasistowskie działania organizacji i uniemożliwić Klanowi dokonanie krwawego zamachu.

 

ZWIASTUN:

 

PATRON MEDIALNY:

 

  

 

 

 

Bookmark and Share

archiwum