kpb

Niezwykła podróż fakira - przedpremierowy pokaz zamknięty

NIEZWYKŁA PODRÓŻ FAKIRA (reż. Ken Scott)
- przedpremierowy pokaz zamknięty

wtorek, 19 czerwca 2018, godz. 15.00
Kino Pod Baranami

 

 

We wtorek, 19 czerwca, serdecznie zapraszamy wszystkich Nauczycieli na spotkanie promujące projekt Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w Kinie Pod Baranami. W programie prezentacja projektu oraz przedpremierowy pokaz filmu Niezwykła podróż fakira w reżyserii Kena Scotta.

 

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to projekt umożliwiający dzieciom i młodzieży spotkanie z kinem (zarówno klasyką, jak i twórczością współczesną) oraz pogłębienie ich wiedzy na temat sztuki filmowej. Program ten rozwija również ich wrażliwość, przygotowuje do samodzielnego i świadomego obcowania z kulturą, a także rozbudza w uczniach zainteresowanie sztuką filmową, uzupełniając jednocześnie szkolną edukację.

 

Prezentacji towarzyszyć będzie przedpremierowy pokaz pełnej ciepła opowieści o wielokulturowości, czyli filmu Niezwykła podróż fakira - współczesnej baśni będącej adaptacją bestsellerowej powieści autorstwa Romaina Puértolasa.

Polska premiera: 20 lipca 2018 roku

 

WSTĘP WOLNY*

* Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, prosimy o potwierdzenie obecności na pokazie do 18 czerwca mailowo: kaja@kinopodbaranami.pl lub telefonicznie: 604708839.
Uprzejmie prosimy, by z jednej szkoły zgłaszały się maksymalnie cztery osoby.

 

O FILMIE:

NIEZWYKŁA PODRÓŻ FAKIRA, KTÓRY UTKNĄŁ W SZAFIE
| THE EXTRAORDINARY JOURNEY OF THE FAKIR
reż. Ken Scott, Francja/USA/Belgia/Singapur/Indie 2018, 92'

Po śmierci matki, dorastający na ulicach Radżastanu młody fakir Aja opuszcza Indie i wyrusza do Francji, aby odnaleźć ojca, którego nigdy nie poznał. Kiedy tylko dociera do Paryża, nic nie idzie zgodnie z planem. Niespodziewany wypadek sprawia, że trafia na przedmieścia miasta do znanego sklepu meblowego. Tu poznaje Marie, w której zakochuje się od pierwszego wejrzenia. Jego nadzieje na miłość rozwiewają się, kiedy w wyniku szalonego zbiegu okoliczności zostaje uwięziony w szafie i wyrusza w podróż przez Europę. Czy spryt, humor i odrobina magii pozwolą mu wrócić do Paryża, aby znów spotkać ukochaną i odkryć tożsamość ojca?

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum