kpb

Studencki Nocny Klub Filmowy: W cieniu drzewa (przedpremierowo!)

czwartek, 21 czerwca 2018, godz. 22.45

 

 

W czwartek, 21 czerwca, zapraszamy na kolejne spotkanie Studenckiego Klubu Filmowego. Na ekranie przedpremierowo komediodramat W cieniu drzewa - islandzki kandydat do Oscara w reżyserii Hafsteinna Gunnara Sigurðssona.

 

W cieniu drzewa to uhonorowany sześcioma nagrodami Islandzkiej Akademii Filmowej komediodramat twórców filmu Barany. Islandzka opowieść. Na ekranie dwa małżeństwa, jedno drzewo i sąsiedzki konflikt, który doprowadza do nieoczekiwanych sytuacji, kiedy wszystkim puszczają nerwy, a dzikie emocje biorą górę nad zdrowym rozsądkiem. Film został doskonale przyjęty na festiwalach w Wenecji oraz w Toronto dzięki znakomitemu aktorstwu, mistrzowskiemu, precyzyjnemu scenariuszowi i świetnym zdjęciom Moniki Lenczewskiej, która trafiła do prestiżowej dziesiątki Cinematographers to watch - operatorów najbardziej wartych uwagi według magazynu Variety.

 

Czwartkowe noce w Kinie Pod Baranami to najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru. To filmy prowokujące do całonocnej dyskusji prowadzonej  w studenckim gronie. Przed burzliwą wymianą zdań poczęstujemy Was kanapkami, kawą i herbatą.

 

Po seansie - darmowy drink w Klubie Betel (Pl. Szczepański 3).

 

BILETY dla studentów: 11 zł

 

Posiadacze ważnej legitymacji studenckiej mogą otrzymać kupon studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. Za każdy zakupiony bilet na seans studenckiego Nocnego Klubu Filmowego przysługuje jedna pieczątka, pięć pieczątek uprawnia do darmowego biletu na kolejny pokaz Klubu. Regulamin akcji można znaleźć TUTAJ.

 

O FILMIE:  

W CIENIU DRZEWA  | UNDIR TRÉNU
reż. Hafsteinn Gunnar Sigurðsson, Dania/Islandia/Polska 2017, 89'

Oscary 2018: islandzki kandydat do nagrody dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego
Nagrody Islandzkiej Akademii Filmowej i Telewizyjnej 2018: film roku, aktorka roku (Edda Björgvinsdóttir), aktor roku (Steinþór Hróar Steinþórsson), aktor drugoplanowy roku (Sigurður Sigurjónsson), reżyser roku (Hafsteinn Gunnar Sigurðsson), scenariusz roku (Hafsteinn Gunnar Sigurðsson, Huldar Breiðfjörð)
MFF w Wenecji 2017: konkurs Horyzonty

Agnes wyrzuca Atliego z domu i zabrania mu kontaktów z córką. Mężczyzna wprowadza się do domu rodziców, którzy właśnie toczą spór z sąsiadami. Jego zarzewiem jest wielkie i piękne drzewo, rzucające cień na taras przyległej posesji. W czasie, gdy Atli rozpoczyna walkę o prawo do widywania się z córką, konflikt z sąsiadami ulega eskalacji - dom zostaje uszkodzony, a zwierzęta domowe zaczynają znikać w tajemniczych okolicznościach. Konieczne staje się zainstalowanie kamer monitoringu. Pojawia się także plotka, że sąsiada widziano z piłą łańcuchową.

 

ZWIASTUN:


 

Strona sNKF na Facebooku .
Twitter -
TUTAJ.  

 

PARTNERZY: 

 

             

    

 

MÓWIĄ O NAS:


      

    

      

 

 

Bookmark and Share

archiwum