kpb

Bajkowy Dzień Dziecka: Księżniczki i Rycerze

BAJKOWY DZIEŃ DZIECKA
- KSIĘŻNICZKI I RYCERZE

sobota, 2 czerwca 2018, godz. 11.00
Kino Pod Baranami

 

 

W sobotę, 2 czerwca, wspólnie z Siecią Kin Studyjnych i Lokalnych zapraszamy małych widzów na Bajkowy Dzień Dziecka. W programie pokaz zrekonstruowanych cyfrowo klasycznych polskich animacji o księżniczkach i rycerzach oraz wspólne zabawy pod okiem doświadczonych animatorów.

 

W ramach Bajkowego Dnia Dziecka na ekranie Kina Pod Baranami pojawią się dwa lalkowe filmy krótkometrażowe Jerzego Kotowskiego: Rycerz z Kapadocji, czyli opowieść o św. Jerzym, który poskromił smoka oraz Baśń o korsarzu Palemonie będąca adaptacją wiersza Jana Brzechwy pod tym samym tytułem. Mali kinomani spotkają się również z łakomym Smokiem Barnabą, bohaterem animacji Tadeusza Wilkosza, twórcy m.in. Przygód Misia Colargola. Zrekonstruowane cyfrowo bajki pochodzą ze zbiorów Filmoteki Narodowej - Instytutu Audiowizualnego.

 

Po seansie uczestnicy spotkania wezmą udział w kreatywnych zabawach prowadzonych przez animatorów Famigi. Zachęcamy małych widzów Kina Pod Baranami do wizyty w przebraniu - stroje księżniczek i rycerzy w dowolnej konfiguracji mile widziane!

 

BILETY: 11 zł

 

PROGRAM:

PROJEKCJA BAJEK O KSIĘŻNICZKACH I RYCERZACH (czas trwania: 36’)

KSIĘŻNICZKI I RYCERZE - zestaw bajek

RYCERZ Z KAPADOCJI
reż. Jerzy Kotowski, Polska 1975, 13'
Zrealizowana w formie wycinankowej animacji opowieść o św. Jerzym, rycerzu, który pokonał smoka. Film inspirowany Złotą legendą Jakuba de Voragine i wierszem Jerzego Harasymowicza Mit o św. Jerzym oraz wzbogacony cytatami malarskimi z różnych epok.

BAŚŃ O KORSARZU PALEMONIE
reż. Jerzy Kotowski, Polska 1959, 13'
Umierający Król Fafuła obiecuje koronę temu, kto pokona cieszącego się złą sławą kapitana Palemona. Animowany film lalkowy będący adaptacją wiersza Jana Brzechwy.

SMOK BARNABA
reż. Tadeusz Wilkosz, Polska 1977, 10'
Bajka o smoku-dziwaku, smakoszu słodyczy, który plądruje chaty w okolicznych wioskach pozbawiając mieszkańców jedzenia. Monstrum porywa nawet księżniczkę z zamku żądając okupu w formie smakowitych wypieków. Lalkowa animacja Tadeusza Wilkosza, twórcy m.in. Przygód Misia Colargola oraz Pingwina Pik-Poka.

 

ZABAWY Z FAMIGĄ (czas trwania: 30’)
Famiga to najlepsze urodziny i zajęcia dla dzieci oraz pierwsza w Krakowie sensoryczna Sala Doświadczania Świata. Specjalizuje się w prowadzeniu warsztatów adaptacyjnych dla najmłodszych, prowadzeniu szkoleń i warsztatów dla animatorów zabawy oraz organizowaniu imprez urodzinowych dla dzieci. W ramach Bajkowego Dnia Dziecka animatorzy Famigi zaproszą wszystkich uczestników - dużych i małych - do kreatywnych zabaw inspirowanych prezentowanymi animacjami.

FAMIGA - zajęcia, szkolenia, urodziny, Sala Doświadczania Świata
ul. Starowiślna 55/4 || www.famiga.pl

 

ORGANIZATORZY:
Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych
Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny
Polski Instytut Sztuki Filmowej

 

PARTNERZY:
Famiga

 

PATRONI:
Nickelodeon
Polskie Radio Dzieciom
Filmweb.pl
Magazyn Co Jest Grane 24
Mamotoja.pl
Wirtualna Polska
Czasdzieci.pl
Miastodzieci.pl

Bookmark and Share

archiwum