kpb

Baranki Dzieciom: Lato 2018

BARANKI DZIECIOM: LATO 2018
13 maja - 24 czerwca 2018
Kino Pod Baranami

 

 

 

Zapraszamy najmłodszych widzów na kolejną edycję Baranków Dzieciom - poranków filmowych dla maluchów. W każdą niedzielę na ekranie pojawiać się będą uwielbiani bohaterowie najpiękniejszych animacji, a po seansach dzieci wezmą udział w twórczych warsztatach.

 

Letnią odsłonę cyklu zainauguruje specjalne spotkanie pod hasłem Baranki w Rumunii, towarzyszące krakowskiemu Festiwalowi Kultury Rumuńskiej. Na ekranie pojawią się kotek Miaunel i szczeniak Bălănel. Wbrew ludowym mądrościom, zwierzaki nie tylko żyją ze sobą w zgodzie, ale przeżywają wspólnie wiele przygód. Mali widzowie Kina Pod Baranami wezmą też udział w Majówce z Żubrem Pompikiem - ciekawskim bohaterem nowego polskiego serialu animowanego na podstawie serii książek Tomasza Samojlika. Nazajutrz po Dniu Matki dzieci spotkają się z bohaterami serii bajek Przytul mnie, prezentowanej na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy. Serial zrealizowano na podstawie bestsellerowej książki Proszę mnie przytulić Przemysława Wechterowicza z ilustracjami Emilii Dziubak.

 

Zapraszamy również na pełen atrakcji Dzień Dziecka z Basią i Famigą. Na ekranie pojawi się rezolutna 5-latka, dobrze znana wielbicielom książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak. Basia, jak każde małe dziecko, bywa niegrzeczna, ale nie sposób jej nie lubić. Jej animowane przygody uczą dzieci czegoś o dorosłych, ale i dorosłych czegoś o dzieciach. Po seansie, na dziedzińcu Pałacu pod Baranami, animatorzy z Famigi wyczarują wielkie bańki mydlane mieniące się wszystkimi kolorami tęczy. Na wszystkie maluchy czekać będą upominki.

 

W czerwcu najmłodsi widzowie spotkają się ze swoim ulubieńcem, kundelkiem Reksiem. Wspólnie z ciekawskim pieskiem poznają zwyczaje ptasich mieszkańców podwórka, zaprzyjaźnią się ze świerszczem i spróbują swoich sił w muzyce. W ostatnią czerwcową niedzielę maluchy wyjadą na wakacje w towarzystwie Bolka i Lolka. Będą biwakować, zwiedzać górskie jaskinie i wyruszą w prawdziwą morską podróż na wybudowanej wspólnymi siłami tratwie.

 

Oprócz seansów filmowych, każde spotkanie Baranków Dzieciom daje małym uczestnikom możliwość odkrycia swoich talentów oraz rozwijania wyobraźni podczas rozmaitych zajęć artystycznych. Warsztaty odwołują się do tematyki obejrzanych wcześniej bajek, a prowadzone są przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę animatorów oraz zaprzyjaźnionych artystów. Podczas letniej edycji mali widzowie będą wspólnie muzykować na warsztatach bębniarskich, wraz z rodzicami wezmą udział w nietypowych zajęciach ruchowych z Contakids Polska oraz kreatywnych warsztatach plastycznych, a dzięki warsztatom ekologicznym w ramach Majówki z Żubrem Pompikiem, dowiedzą się jak mogą dbać o przyrodę.

 

Ponadto, wizyta w Kinie Pod Baranami to jedyna w swoim rodzaju okazja do poznania kina „od kuchni”, czyli zwiedzenia kabiny operatorskiej i odkrycia tajemnicy mechanizmu ruchomych obrazów.

 

Dodatkowo, każdy mały widz może otrzymać pamiątkowy dyplom z pierwszej wizyty w kinie, który z dumą zawiesi na ścianie swojego pokoju.

 

BILETY: 11 zł

Dzień Dziecka z Basią i Famigą: 20 zł

UWAGA!
Widzowie z biletami z Baranków Dzieciom otrzymują 20% zniżki na pobyt w
Bawialnii M. w stylu Montessori (ul. Kościelna 3).

 

Zachęcamy do polubienia strony Baranków na Facebooku.

 

Partnerzy cyklu:

                               

 

 

          

 

 

 

Cykl polecają:

CzasDzieci.pl                   

 

Qlturka.pl       Mali Turyści        MiastoDzieci.pl

 

       

 

KINO POD BARANAMI – MIEJSCE PRZYJAZNE MALUCHOM

Kino Pod Baranami dziewięciokrotnie uhonorowane zostało tytułem Miejsca Przyjaznego Maluchom! Jest to dla nas zaszczytne wyróżnienie, a zarazem gwarancja dla Państwa pociech, że są dla nas tak samo ważni jak dorośli widzowie. 

 

PROGRAM:

niedziela, 13 maja 2018, godz. 11.00
BARANKI W RUMUNII
11. Festiwalowi Kultury Rumuńskiej w Krakowie - wydarzenie towarzyszące

MIAUNEL I BĂLĂNEL
- zestaw bajek, 45’
reż. Horia Ştefănescu, Zaharia Buzea, Artin Badea, Rumunia 1974-82
+ warsztaty plastyczne

W roku 1974 w rumuńskiej telewizji pojawił się krótki film Magiczne bąbelki Zaharia Buzea, który dał początek serii Miaunel i Bălănel.
Bajka opowiada o przyjaźni między psem i kotem. Szczeniak Bălănel i kotek Miaunel przyszli na świat, nie wiedząc, że z natury powinni się kłócić. Tymczasem żyją w zgodzie, co więcej, są najlepszymi przyjaciółmi i wspólnie przeżywają wiele przygód. Historia przyjaźni między tymi dwoma zwierzakami spodobała się dziecięcej publiczności tak bardzo, że do 1982 roku powstało aż 60 odcinków tej serii.

Warsztaty plastyczne poprowadzi Joanna Nadgrodkiewicz, która na świat stara się patrzeć oczami dziecka. Szczególnie interesuje ją pedagogika teatru oraz edukacja Montessori. Współpracowała m.in. z Cricoteką, TR Warszawa i Dworkiem Białoprądnickim.

 

niedziela, 20 maja 2018, godz. 11.00
MAJÓWKA Z ŻUBREM POMPIKIEM
ŻUBR POMPIK
- zestaw bajek, 30’
reż. W. Zięba, A.P. Morawski, A. Vetter, P. Garbacz, P. Dębski, M. Kur, Polska 2017

+ warsztaty ekologiczne

Gdzieś w głębinach dzikiej puszczy mieszka żubr Pompik. Właściwie żuberek Pompik, jako że w porównaniu z rówieśnikami jest niewielki, do tego nie tak silny, szybki i skoczny jak oni. Pompik jest jednak najbardziej ciekawskim zwierzęciem w puszczy. Interesuje go wszystko, co dzieje się dookoła niego, chce się wszystkiego dowiedzieć i odkryć każdą leśną tajemnicę. Dzielnie sekunduje mu w tym jego młodsza siostra, mała Polinka, która jest żubrzyczką czynu – zamiast się zastanawiać, jak coś działa, woli biegać, skakać i sama wszystkiego doświadczać. Żuberkami opiekują się troskliwi rodzice, Porada i Pomruk, zawsze gotowi służyć pomocą, wsparciem lub... żartem!

Warsztaty ekologiczne poprowadzi Joanna Żyłowska - projektantka i pedagog, absolwentka krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Współpracowała m.in. z Małopolskim Ogrodem Sztuki, Domem Kultury Inspiro, Fundacją Bullerbyn i Uniwersytetem Dzieci UE. 

 

niedziela, 27 maja, godz. 11.00
PRZYTUL MNIE
- zestaw bajek, 43’
reż. Mateusz Jarmulski, Polska 2016
    
+ warsztaty ruchowe z Contakids Polska

Tata Miś i Mały Miś żyją w lesie, w którym nigdy się nie nudzą. Każdy dzień przynosi nową przygodę. Charyzmatyczny, a przy tym nieco niezdarny Tatuś oraz czuły i energiczny Miś rozbawią, rozśmieszą i wyciągną pomocną łapę do wielu leśnych zwierząt. Razem odkrywają czym jest przyjaźń, otwartość oraz odpowiedzialność. Przede wszystkim jednak uczą się, że dzieląc się z innym sami stajemy się bogatsi.

Przytul mnie to podnoszący na duchu serial dla dzieci, pokazujący relację między ojcem i synem. W zabawny, a jednocześnie prawdziwy sposób portretuje wyjątkową więź między Tatą Misiem, a jego małym synkiem. Animacja uczy dzieci i rodziców uważności na małe gesty i słowa, dzięki którym tworzymy i utrzymujemy dobre relacje z innymi.

Autorem scenariusza serialu jest Bartosz Wierzbięta - twórca kultowych dialogów do polskich wersji językowych takich animacji, jak Shrek, Madagaskar czy Sing.

Odcinki: CZASEM | KŁOPOTY Z BRZUSZKIEM | MÓJ TATA JELEŃ | NOWY SĄSIAD | ZIMA ZŁA | ZIMOWY SEN | TRUDNA SZTUKA

Contakids to czas na wspólne szaleństwo, bieganie, skakanie, turlanie i tarzanie. To czas odkrywania, jak można się wspólnie bawić bez żadnych zabawek, wykorzystując tylko ciało. W Contakids, poprzez fizyczny kontakt, pracę z ciałem i ruchem, rodzice i dzieci rozwijają nową formę komunikacji, która sprawia radość wszystkim. Dzieci zwiększają swoje umiejętności motoryczne i pewność siebie, a ich rodzice stają się bardziej ufni wobec siebie i swoich dzieci. Warsztaty poprowadzi Anna Wańtuch, filmoznawczyni, tancerka, performerka, nauczycielka tańca. Autorka performensów Postnatal Project, w których występuje ze swoim dzieckiem. Pierwszy certyfikowany nauczyciel Contakids w Polsce.


niedziela, 3 czerwca, godz. 11.00
DZIEŃ DZIECKA Z BASIĄ I FAMIGĄ
BASIA
- zestaw bajek, 50’
reż. Marcin Wasilewski, Łukasz Kacprowicz, Polska 2017

+ pokaz wielkich baniek mydlanych z Famigą

Kiedy ma się 5 lat, świat jest wyjątkowo ciekawy. Wyprawa do zoo, biwak, dzień w przedszkolu, a nawet pobyt w domu z katarem mogą być początkiem niezwykłej przygody.. Basia ma tak zwany charakterek. Mieszka w mieście z rodzicami, dwójką braci, żółwiem Kajetanem i pluszowym przyjacielem Miśkiem Zdziśkiem. Czasami Basia, jak każdy przedszkolak, napotyka wielkie problemy, z którymi musi sobie poradzić.

Odcinki: BASIA I UPAŁ W ZOO | BASIA I ANIELKA | BASIA I NOWY BRACISZEK | BASIA I BIWAK | BASIA I DZIADKOWIE

FAMIGA - zajęcia, warsztaty, urodziny
ul. Starowiślna 55/4 || ul. Wrocławska 55 || www.famiga.pl

Famiga to najlepsze urodziny i zajęcia dla dzieci oraz pierwsza w Krakowie sensoryczna Sala Doświadczania Świata. Specjalizuje się w prowadzeniu warsztatów adaptacyjnych dla najmłodszych, prowadzeniu szkoleń i warsztatów dla animatorów zabawy oraz organizowaniu imprez urodzinowych dla dzieci.

 

niedziela, 10 czerwca, godz. 11.00
REKSIO I PTAKI
- zestaw bajek, 40’
+ warsztaty plastyczne

REKSIO I PAPUGA
reż. Ryszard Lepióra, Polska 1987
Właściciele Reksia kupili sobie papugę i czasem wystawiają ją w klatce do okna. Wynika z tego wiele nieporozumień, bo papuga naśladuje i przedrzeźnia wszystkich na podwórku. Na nic zdają się prośby Reksia - papuga bawi się dalej.
 
REKSIO I DROZD
reż. Ryszard Lepióra, Polska 1988
Na podwórku stale wybuchają jakieś kłótnie i awantury. Pojawia się drozd, który swoim śpiewem powoduje, że spory cichną i wszyscy zachwycają się ptasim śpiewem.
 
REKSIO I KUKUŁKA
reż. Ryszard Lepióra, Polska 1990
Kukułka podrzuca swoje jajo do gniazda dzięcioła. Ten podrzuca je innym ptakom, ale one nie chcą przyjąć kukułczego jaja. Reksio organizuje wspólne wysiadywanie jajka. Wykluwa się kukułka, rośnie szybko i zjada pożerające krzaki agrestu gąsienice.
 
REKSIO I PELIKAN
reż. Andrzej Flettner, Polska 1990
Rybak wyrzuca na podwórko złapanego w sieci pelikana, który oszołomiony niezdarnie porusza się po ziemi, co wywołuje śmiech i kpiny podwórkowego towarzystwa. Reksio konstruuje dla ptaka specjalną wyrzutnię i ptak wzbija się w powietrze. Lata fantastycznie. Zdumione zwierzęta przekonują się, że pelikan nie jest takim niezdarą, za jakiego go miały.

 
Warsztaty plastyczne poprowadzi Joanna Nadgrodkiewicz, która na świat stara się patrzeć oczami dziecka. Szczególnie interesuje ją pedagogika teatru oraz edukacja Montessori. Współpracowała m.in. z Cricoteką, TR Warszawa i Dworkiem Białoprądnickim.

 

niedziela, 17 czerwca, godz. 11.00
REKSIO
- zestaw bajek, 40’
+ warsztaty bębniarskie

REKSIO I ŚWIERSZCZ
reż. Halina Filek-Marszałek, Polska 1982
Reksio nie może słuchać śpiewu ptaków, bo przeszkadza mu dziwny dźwięk. W poszukiwaniu źródła tego dźwięku demoluje swoją budę. Okazuje się, że to głos świerszcza. Kiedy jednak przychodzi zima, a koło budy wyje wiatr, granie świerszcza wprowadza Reksia w przyjemny nastrój.
 
REKSIO KOMPOZYTOR
reż. Józef Ćwiertnia, Polska 1979
Z okazji rocznicy urodzin klaczy Lawinii Reksio komponuje utwór muzyczny, który zostaje wykonany przez orkiestrę złożoną z podwórkowych zwierząt.
 
REKSIO ŚPIEWAK
reż. Lechosław Marszałek, Polska 1975
Reksio, słysząc dźwięki skrzypiec, a potem fortepianu, próbuje śpiewać. Początki są wielce nieporadne, ale z czasem piesek radzi sobie coraz lepiej.
 
REKSIO I DROZD
reż. Ryszard Lepióra, Polska 1988
Na podwórku stale wybuchają jakieś kłótnie i awantury. Pojawia się drozd, który swoim śpiewem powoduje, że spory cichną i wszyscy zachwycają się ptasim śpiewem.
 
Warsztaty bębniarskie poprowadzi Nika Aremikh - wokalistka pochodząca z Kijowa, studiuje w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, uczyła się gry na bębnach afrykańskich w szkole GoDoPaTa.

 

niedziela, 24 czerwca, godz. 11.00
BOLEK I LOLEK NA WAKACJACH
- zestaw bajek, 40’
+ warsztaty plastyczne

PIERWSZY DZIEŃ WAKACJI
reż. Alfred Ledwig, Polska 1965
W pierwszy dzień letnich wakacji Bolek i Lolek szukają złomu na sprzedaż, żeby za zarobione w ten sposób pieniądze kupić sprzęt turystyczny. Znajdują stary samochód, którym dojeżdżają wprost do składnicy.
 
NA BIWAKU

reż. Wacław Wajser, Polska 1965
Bolek i Lolek biwakują w lesie. Nagle atakują ich pszczoły, a Bolek w ucieczce przed nimi płoszy niedźwiedzia. Zwierzak dobiera się do plecaka chłopców i wyjada im dżem.
 
MORSKA PRZYGODA
reż. Władysław Nehrebecki, Polska 1966
Bolek i Lolek spędzają wakacje nad morzem. Wspólnymi siłami budują tratwę i wyruszają w morską podróż. Niespodziewanie nadciąga burza i dopiero latarnik ratuje chłopców z opresji.
 
SKARB
reż. Wacław Wajser, Polska 1966
Stary baca opowiada Bolkowi i Lolkowi o ukrytych w Tatrach skarbach, więc chłopcy szukają ich w górskiej jaskini. Znajdują tajemniczą walizkę, która okazuje się należeć do badającego jaskinię grotołaza.
 
Warsztaty plastyczne poprowadzi Anna Karlińska - absolwentka Sztuki Ogrodowej na Uniwersytecie Rolniczym, projektantka ogrodów, z zamiłowania florystka i plastyczka.

Bookmark and Share

archiwum