kpb

Oferta edukacyjna na koniec roku szkolnego

OFERTA EDUKACYJNA NA KONIEC ROKU SZKOLNEGO
maj - czerwiec 2018
Kino Pod Baranami

 


fot. Maciek Bernaś

 

Serdecznie zapraszamy do skorzystania ze specjalnej oferty edukacyjnej dla szkół na koniec roku szkolnego!

 

Egzaminy maturalne, klasyfikacja i zbliżający się koniec roku szkolnego to wytężony czas pracy i nauki. Zachęcamy do uzupełnienia go seansem filmowym, odpowiednio dobranym pod względem poruszanej tematyki oraz posiadającym walory edukacyjne. Wizyta w kinie może stać się dla uczniów wartościową, audiowizualną lekcją, a także miłym urozmaiceniem ostatnich tygodni szkoły.

 

Dla klas I-III szkoły podstawowej proponujemy opowieść o wyjątkowym byczku – Fernando, nagrodzoną Oscarem animację ukazującą piękno meksykańskiej kultury i podkreślającą rolę rodziny w życiu człowieka Coco, inspirowany słynną powieścią Beatrix Potter produkcję Piotruś Królik oraz pierwszy film kinowy z osobistym udziałem Papieża Franciszka Tam, gdzie mieszka Bóg.

 

Uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej zapraszamy na zrealizowanego w technice animacji plastelinowej Jaskiniowca, wzruszającą opowieść o tolerancji i niepełnosprawności Cudowny chłopak, popularny polski film przygodowy Tarapaty i wspomnianych już Piotrusia Królika oraz Coco.

 

Dla uczniów klas VII oraz szkół gimnazjalnych przygotowaliśmy zwierzęcy duet: najnowszy film najoryginalniejszego współczesnego reżysera Wesa Andersona Wyspa psów oraz popularny dokument Kedi - sekretne życie kotów opowiadający o życiu kocich mieszkańców Stambułu. Zapraszamy także na seanse fenomenalnego Twojego Vincenta zdobywającego uznanie publiczności na całym świecie oraz wspomnianego już hitu Cudowny chłopak

 

Najstarszej grupie wiekowej – uczniom szkół ponadgimnazjalnych – oferujemy prawdziwą filmową ucztę: nominowaną aż w pięciu oscarowych kategoriach opowieść o dorastaniu Lady Bird, historię zmagań z nałogiem i własnymi słabościami Najlepszy, dokument ukazujący początki kina od zupełnie innej strony Bracia Lumiere, a także ekranizację najsłynniejszej powieści Agathy Christie Morderstwo w Orient Expressie. Dla tej grupy wiekowej polecamy także filmy: Wyspa psów, Twój Vincent oraz Kedi - sekretne życie kotów.

 

Dodatkowo zapraszamy także uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na pokazy znakomitego spektaklu Hamlet zarejestrowanego w Barbican Theatre w Londynie, prezentowanego w ramach cyklu National Theatre Live. Główną rolę w tej uwspółcześnionej wersji szekspirowskiej tragedii, którą dotąd obejrzało ponad 750 000 widzów, gra nominowany do Oscara Benedict Cumberbatch (serial BBC Sherlock, Gra tajemnic, Doctor Strange).

 

Ponadto wszystkim grupom wiekowym powyżej klasy III szkoły podstawowej polecamy wyjątkowy film przyrodniczy Ziemia. Niezwykły dzień z życia planety, odsłaniający przed nami niezwykłe, cudowne miejsca, o których istnieniu często nie mamy pojęcia. Dzięki nowoczesnym technologiom filmowania zobaczymy je z bliska, widziane okiem natury.

 

Zapraszamy również do organizacji pokazów filmów przyrodniczych BBC Earth skierowanych do uczniów szkół podstawowych. Filmy BBC Earth to edukacyjne produkcje przyrodnicze, które uwrażliwią młodego widza na piękno natury. Ich tematyka wiąże się bezpośrednio z treścią nowej podstawy programowej takich przedmiotów jak: biologia, geografia, historia i etyka. Atrakcyjna forma, imponujące zdjęcia, starannie dobrana muzyka, dynamiczny montaż oraz angażujący w akcję głos lektora, to gwarancja nauki poprzez zabawę. W ofercie posiadamy trzy filmy: Dzika Afryka, Mali Giganci oraz Spacer z dinozaurami. Prehistoryczna planeta. Wszystkie filmy dostępne są w wersji 2D oraz 3D.

Dzika Afryka to niezwykła podróż przez magiczne królestwo Afryki, podczas której widzowie zanurzą się w świecie wspaniałych miejsc i niesamowitych zwierząt oraz odkryją ich fascynujące sekrety. Dowiedzą się, jak jeziora wulkaniczne wpływają na to, że tysiące flamingów zmienia swój kolor na czerwony, dlaczego upał lejący się na suche wydmy pustyni Namib zmusza jaszczurki do tańca i dlaczego na równiku pada śnieg.

Mali Giganci to produkcja, która zaprosi widzów w zadziwiający świat miniaturowych bohaterów pokazując, że im ktoś jest mniejszy, tym większe mogą być jego przygody. Pręgowiec amerykański w dzikich lasach i pasikoniszka w spalonych słońcem pustyniach Arizony, pozostawione same sobie szybko zrozumieją, że mogą liczyć tylko na siebie. Mając do czynienia z doświadczonymi rywalami i ogromnymi drapieżnikami, mali bohaterowie muszą wykazać się odwagą, by znaleźć bezpieczne schronienie i jedzenie, które pozwoli im przeżyć zimę. Tylko dzięki swoim genialnym zdolnościom te maleństwa potrafią nie tylko przetrwać, ale zostać władcami ich niewielkiego świata.

Spacer z dinozaurami. Prehistoryczna planeta to pełen akcji dokument opowiadający o rodzinie Pachyrhinosaurusów, które rozpoczynają swoją epicką wędrówkę. Film ma moc przenoszenia w czasie, pozwala nie tylko przyjrzeć się bliżej tym fantastycznym stworzeniom, ale również przeżyć wraz z nimi niesamowitą przygodę. Wszystko – zaczynając od wyglądu dinozaurów, a na ich ruchach i zachowaniach kończąc, zostało precyzyjnie zrekonstruowane na podstawie dowodów zebranych ze skamielin. Twórcy filmu połączyli wiedzę z zakresu paleontologii z dokładną znajomością dzisiejszych zachowań zwierząt i stworzyli wyjątkowo realistyczny portret tych fascynujących, pradawnych stworzeń.

 

Do każdego z filmów (z wyłączeniem spektaklu Hamlet) przygotowaliśmy materiały edukacyjne do pobrania.

 

Ponadto istnieje możliwość uzupełnienia seansu o filmoznawczą prelekcję oraz dyskusję. Zachęcamy do skorzystania z tej opcji, ponieważ pozwala ona na uzupełnienie szkolnego wyjścia do kina o dodatkową merytoryczną wiedzę i możliwość wyrażenia własnej opinii na temat obejrzanego tytułu w ramach moderowanej przez prelegenta dyskusji. 

 

Seanse odbywają się w indywidualnie ustalanych terminach. Cena biletu zależy od liczebności grupy oraz wybranego tytułu.

 

Kontakt:

Informacje na temat oferty, konsultacje merytoryczne: Kaja Łuczyńska
kaja@kinopodbaranami.pl, tel. 604 708 839

Zapisy, informacje na temat godzin, terminów seansów, cen biletów: Wojciech Drąg
wojtek@kinopodbaranami.pl, tel: 509 082 149

 

MATERIAŁY EDUKACYJNE:

1. FILMY BBC EARTH

2. BRACIA LUMIÈRE | LUMIÈRE! L’AVENTURE COMMENCE
reż. Thierry Frémaux, Francja 2016, 90’

3. COCO | COCO
reż. Lee Unkrich, Adrian Molina, USA 2017, 109’

4. CUDOWNY CHŁOPAK | WONDER
reż. Stephen Chbosky, USA 2017, 113'

5. FERNANDO | FERDINAND
reż. Carlos Saldanha, USA 2017

6. JASKINIOWIEC | EARLY MAN
reż. Nick Park, Wielka Brytania 2018, 89’

7. KEDI - SEKRETNE ŻYCIE KOTÓW | KEDI
reż. Ceyda Torun, Turcja/USA 2016, 80’

8. LADY BIRD | LADY BIRD
reż. Greta Gerwig, USA 2017, 95'

9. MORDERSTWO W ORIENT EXPRESSIE | MURDER ON THE ORIENT EXPRESS
reż. Kenneth Branagh, USA/Malta 2017, 114'

10. NAJLEPSZY | THE FASTEST
reż. Łukasz Palkowski, Polska 2017, 110’

11. PIOTRUŚ KRÓLIK | PETER RABBIT
reż. Will Gluck, Australia/USA/Wielka Brytania 2018, 93’

12. TAM, GDZIE MIESZKA BÓG | BEYOND THE SUN
reż. Graciela Rodriguez Gilio, Charlie Mainardi, Argentyna 2017, 83’

13. TARAPATY | TARAPATY
reż. Marta Karwowska, Polska 2017, 83'

14. TWÓJ VINCENT | LOVING VINCENT
reż. Dorota Kobiela, Hugh Welchman, Polska/Wielka Brytania 2017, 95’

15. WYSPA PSÓW | ISLE OF DOGS
reż. Wes Anderson, Niemcy/USA 2018, 101'

16. ZIEMIA. NIEZWYKŁY DZIEŃ Z ŻYCIA PLANETY | EARTH: ONE AMAZING DAY
reż. Richard Dale, Lixin Fan, Peter Webber, Chiny/Wielka Brytania 2017, 95’

Bookmark and Share

archiwum