kpb

5-lecie Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego: mother!

5-te urodziny STUDENCKIEGO NOCNEGO KLUBU FILMOWEGO:
mother! (reż. Darren Aronofsky)

czwartek, 9 listopada 2017, godz. 23.00
(Sala Czerwona - pokaz filmu i dyskusja)

czwartek, 9 listopada 2017, godz. 23.00
(Sala Niebieska - pokaz filmu)

 


fot. Maciek Bernaś

 

W czwartek, 9 listopada, zapraszamy na 5-te urodziny Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego! W programie pokaz filmu mother! Darrena Aronofsky'ego, wspólny toast i wiele urodzinowych atrakcji. Bilety dla studentów tylko 11 zł!http://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_9205_1.jpg
fot. Emilian Aleksander

 

8 listopada 2012 roku filmem Miłość Michaela Haneke zainaugurowaliśmy Studencki Nocny Klub Filmowy w Kinie Pod Baranami. Już podczas pierwszego spotkania sala wypełniła się po brzegi, a dyskusja była pełna emocji. Wspaniały początek!

W ciągu pięciu lat Nocnika obejrzeliśmy wspólnie 155 filmów, wypiliśmy hektolitry kawy, zjedliśmy tony kanapek i wnieśliśmy niezliczoną ilość toastów za kino. Nie zabrakło też spotkań z ciekawymi gośćmi (Jaśmina Polak, Marcin Koszałka, Bartosz Bielenia czy twórcy filmów Heavy Mental) i burzliwych dyskusji, dzięki którym zapominaliśmy o późnej porze. Siłę do nocnych rozmów zapewniły przysmaki serwowane przez naszych Przyjaciół (Hummus Amamamusi, Choya, Barefoot Wine).  


DZIĘKUJĘMY!


W czwartek, 9 listopada, minie pięć lat od naszego pierwszego spotkania, dlatego zapraszamy Was do wspólnego świętowania podczas specjalnego, urodzinowego wydania Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. Wzniesiemy wspólnie toast oraz zobaczymy film mother!  w reżyserii Darrena Aronofsky’ego, twórcy Czarnego łabędzia i Requiem dla snu,  który wzbudził sensację na tegorocznym festiwalu w Wenecji. Specjalizujący się w precyzyjnie skonstruowanych, głęboko niepokojących produkcjach reżyser w filmie mother! idzie o krok dalej, serwując widzom pełen symboli i znaków horror. W rolach głównych wystąpili Jennifer Lawrence (Poradnik pozytywnego myślenia, Joy) i Javier Bardem (To nie jest kraj dla starych ludzi), którym towarzyszą Ed Harris (Truman Show) oraz, w nietypowej roli, Michelle Pfeiffer (Człowiek z blizną, Biały oleander).

 

Z okazji 5-tych urodzin Klubu, mamy też dla Was prezent!  Tuż po tradycyjnej dyskusji, zapraszamy na pokaz filmu Patti Cake$ w reżyserii Geremy’ego Jaspera. To historia przebojowej i pełnej energii barmanki z New Jersey, która marzy o raperskiej karierze. Ta pełna humoru, surowej energii i niezapomnianych dźwięków opowieść o dojrzewaniu, zawojowała m.in. widownię festiwalu Sundance. W tytułową bohaterkę wcieliła się australijska aktorka Danielle Macdonald.

 

BILETY: 11 zł.

 

UWAGA!
Ze względu na duże zainteresowanie pokazem, świętować będziemy na dwóch salach.
W Sali Czerwonej - start o godz. 23.00 - urodzinowy wstęp i pokaz filmu
W Sali Niebieskiej - start o godz. 23.00 - transmisja wstępu oraz pokaz filmu

Na dyskusję zapraszamy do Sali Czerwonej.

 

Posiadacze ważnej legitymacji studenckiej mogą otrzymać kupon studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. Za każdy zakupiony bilet na seans studenckiego Nocnego Klubu Filmowego przysługuje jedna pieczątka, pięć pieczątek uprawnia do darmowego biletu na kolejny pokaz Klubu. Regulamin akcji można znaleźć TUTAJ.

 

O FILMACH: 

MOTHER! | MOTHER!
reż. Darren Aronofsky, USA 2017, 121'

Ona (Lawrence) i on (Bardem) wiodą z pozoru idylliczne życie w odosobnionym raju. Ich związek zostaje jednak poddany testowi, kiedy pewien mężczyzna (Harris) i pewna kobieta (Pfeiffer), niezaproszeni, pojawią się w ich domu. Odpowiedź na pukanie do drzwi przerwie spokojną egzystencję obojga. Ale do drzwi zapuka więcej gości. Matka będzie zmuszona zweryfikować wszystko, co wie o miłości, oddaniu i poświęceniu.

 

ZWIASTUN:

 

PATTI CAKE$ | PATTI CAKE$
reż. Geremy Jasper, USA 2017, 109'

FF Sundance 2017: konkurs główny
MFF w Cannes 2017: nominacja do Złotej Kamery za najlepszy debiut
MFF w Palm Springs 2017: najlepszy reżyser w kategorii Directors to Watch
MFF w Seattle 2017: Futurewave Youth Jury Award

Patricia Dombrowski, a.k.a. Patti Cake$, a.k.a. Killa P., siłuje się z życiem w pozbawionym perspektyw New Jersey. W wieku 23 lat jest wreszcie gotowa wyjść na scenę i zawalczyć o ten sam rodzaj muzycznej nieśmiertelności, jaki stał się udziałem jej idola, rapera O-Z. Prostolinijna i korpulentna Patti posiada ewidentny talent do składania rymów, ale nie jest jej łatwo wyrwać się z domu, który dzieli z babcią na wózku inwalidzkim oraz zgorzkniałą, wiecznie podpitą matką.

Wszystko się zmienia, kiedy w bitwie freestylowej na parkingu dziewczyna bez większego trudu demoluje konkurencję. Dreszczyk zwycięstwa sprawia, że Patti decyduje się porzucić dotychczasowe życie i ruszyć w pogoń za marzeniami. Z pomocą najlepszego przyjaciela Jheriego, tajemniczego muzyka Basterda i ukochanej babci, aspirująca raperka dzielnie stawia czoła armii hejterów, tuzinom niezapłaconych rachunków i wszechogarniającemu marazmowi. Czy wymyślone przez Patricię alter ego, hiphopowa heroina Patti Cake$, będzie w stanie odnieść rzeczywisty sukces?

 

ZWIASTUN:


 

Strona sNKF na Facebooku .
Twitter -
TUTAJ.  

 

PARTNERZY: 


             

    

 


MÓWIĄ O NAS:


        

  

      

                      

Bookmark and Share

archiwum