kpb

Najlepszy - pokaz przedpremierowy

NAJLEPSZY (reż. Łukasz Palkowski)
- pokaz przedpremierowy

niedziela, 5 listopada 2017, godz. 18.45
Kino Pod Baranami

 


fot. R. Palka

 

W niedzielę, 5 listopada, zapraszamy na przedpremierowy pokaz uhonorowanego Nagrodą Publiczności w Gdyni filmu Najlepszy. W swoim najnowszym dziele Łukasz Palkowski (Bogowie) ponownie sięga po życiorys niezwykłej osoby. To opowieść o człowieku, który po 14 latach zmagania się nałogiem z narkomana staje się sportowcem wyczynowym.

W roli głównej wystąpił Jakub Gierszał, któremu partnerują m.in. Janusz Gajos, Magdalena Cielecka, Arkadiusz Jakubik, Tomasz Kot, Mateusz Kościukiewicz, Adam Woronowicz i Artur Żmijewski.

 

BILETY:

22 zł (normalny) | 15 zł (ulgowy) | 14 zł (senior)

 

O FILMIE:

NAJLEPSZY | NAJLEPSZY
reż. Łukasz Palkowski, Polska 2017, 110’


fot. R. Palka

Festiwal Filmowy w Gdyni 2017: udział w konkursie głównym, Nagroda Publiczności, Nagroda Specjalna festiwali i przeglądów filmu polskiego za granicą, najlepsza scenografia (Marek Warszewski), Złoty Kangur - nagroda australijskich dystrybutorów filmowych (Jakub Gierszał), Złoty Klakier dla najdłużej oklaskiwanego filmu

Głównym bohaterem filmu jest sportowiec, który zachwycił świat, a który w Polsce, do dziś, pozostaje osobą praktycznie nieznaną. To fascynująca, pełna morderczego wysiłku, spektakularnych upadków i niezwykłej siły, historia inspirowana życiem Jerzego Górskiego, który ukończył bieg śmierci oraz ustanowił rekord świata w triathlonowych mistrzostwach świata, zdobywając tytuł mistrza na dystansie Double Ironman z czasem 24h:47min:46sek. Ten rekord nie byłby jednak możliwy, gdyby w jego życiu nie pojawiły się dwie kobiety. Jedną stracił. Druga stała się inspiracją, aby zawalczył o swoje życie.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum