kpb

Kinobranie 2017 - pokaz na dziedzińcu #5: Wielkie piękno

Letnie Tanie Kinobranie 2017
- pokaz na dziedzińcu Pałacu pod Baranami #5:
Wielkie piękno (reż. Paolo Sorrentino)
Kino Pod Baranami
czwartek, 24 sierpnia 2017, godz. 21.15

 

 

W czwartek, 24 sierpnia, zapraszamy na dziedziniec Pałacu Pod Baranami na kolejny seans pod gwiazdami w ramach Letniego Taniego Kinobrania. Na ekranie zjawiskowe Wielkie piękno Paolo Sorrentino nagrodzone Oscarem dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego. Bilety tylko 7 zł!

 

Wielkie piękno Paolo Sorrentino to porywająca uczta wizualna, zdaniem krytyków film duchem przywołuje twórczość mistrza Felliniego. Twórca Wszystkich odlotów Cheyenne'a i Boskiego prezentuje rozgrywającą się w Wiecznym Mieście opowieść o odnoszącym sukcesy mężczyźnie, który konfrontuje się ze swoimi dotychczasowymi wyborami w dniu swoich 65. urodzin.

 

Pokaz filmu odbędzie się na dziedzińcu renesansowego Pałacu pod Baranami. Do dyspozycji widzów pozostają otwarte do późna bary i kawiarnie - pałacowi sąsiedzi Kina Pod Baranami.

 

BILETY: 7 zł - dostępne w dniu pokazu - w kasach Kina oraz online.
*Miejsca są nienumerowane.

 

O FILMIE:

WIELKIE PIĘKNO | LA GRANDE BELLEZZA
reż. Paolo Sorrentino) FR/IT 2013, 144'

Oscary 2014, Złoty Glob 2014, Brytyjska Nagroda Filmowa BAFTA 2014: najlepszy film nieanglojęzyczny 
Europejskie Nagrody Filmowe 2013: najlepszy film, najlepsza reżyseria, najlepszy aktor - Toni Servillo, najlepszy montaż, nominacja - najlepszy scenariusz 
MFF w Cannes 2013: oficjalna selekcja, konkurs główny


Jep Gamberdella (Toni Servillo) właśnie skończył 65 lat. Ten przystojny, czarujący mężczyzna w pełni korzysta z uroków życia. Chodzi na eleganckie kolacje i przyjęcia, gdzie - jako znany dziennikarz i nałogowy uwodziciel - jest zawsze mile widziany. W młodości napisał powieść, która przyniosła mu sławę i odtąd stale obraca się wśród włoskiej socjety kulturalnej. Na tarasie jego rzymskiego apartamentu z widokiem na Koloseum wydaje przyjęcia, na których „ludzka machina" - jak brzmiał tytuł jego powieści - rozbierana jest do naga. W dniu swoich urodzin Jep dokonuje bolesnego rozliczenia z dotychczasowym życiem.

 

ZWIASTUN:

 

 

PARTNERZY:

                                     

                  

 

PATRONI MEDIALNI:
 
                                  

             

Bookmark and Share

archiwum