kpb

Maraton z filmami Prometeusz i Obcy: Przymierze

Maraton z filmami Prometeusz i Obcy: Przymierze
piątek, 12 maja 2017
Kino Pod Baranami

 

W piątek, 12 maja, Kino Pod Baranami zaprasza na wieczór z dwoma filmami legendarnego reżysera, Ridleya Scotta, ukazującymi genezę słynnego Obcego - jednej z najsłynniejszych i najbardziej przerażających postaci światowego kina.

 

Wieczór rozpocznie pokaz filmu Prometeusz - pierwszej produkcji science fiction reżysera od czasu legendarnego Łowcy androidów. Akcja filmu nawiązuje do wątków słynnej sagi o Obcym. Scott wprowadza widzów w świat nowej mitologii. Opowiada historię grupy badaczy, którzy próbują dociec genezy gatunku ludzkiego. Przeżywają niezwykłą przygodę: wsiadają na pokład statku kosmicznego Prometeusz i podróżują do najmroczniejszych zakątków wszechświata. Stoczą walkę, od której wyniku zależy przyszłość rasy ludzkiej. W rolach głównych wystąpili: Noomi Rapace - niezapomniana Lisbeth Salander z trylogii Millennium, Michael Fassbender (Wstyd) oraz Charlize Theron (Monster).

 

Dalszy ciąg historii widzowie poznają podczas premierowego seansu wyczekiwanego przez fanów filmu Obcy: Przymierze, w którym załoga statku osadniczego trafia na obcą planetę. Niebawem zdadzą sobie sprawę, że to pozornie rajskie miejsce w rzeczywistości jest śmiertelnie niebezpieczne. W swoim najnowszym dziele Scott klimatem powraca do świata, który stworzył w filmie Obcy – 8. pasażer Nostromo, przypominając widzom dlaczego jego dzieła zalicza się dziś do klasyki kina science fiction.

 

PROGRAM:
piątek, 12 maja
19.00
PROMETEUSZ
| PROMETHEUS
reż. Ridley Scott, USA 2012, 124'
21.15 OBCY: PRZYMIERZE | ALIEN: COVENANT
reż. Ridley Scott, USA/Australia/Nowa Zelandia 2017, 123'

 

BILETY:
22 zł
(normalny)
15 zł (ulgowy)
Karnet (2 filmy): 40 zł (normalny) | 28 zł (ulgowy)
*Aby zakupić Karnet, prosimy o kontakt pod adresem kasa@kinopodbaranami.pl

 

O FILMACH:

PROMETEUSZ | PROMETHEUS
reż. Ridley Scott, USA 2012, 124'

(in English with Polish subtitles)

Na pokładzie statku kosmicznego Prometeusz, ekipa badaczy przemierza najmroczniejsze zakątki wszechświata w poszukiwaniu odpowiedzi na ważne egzystencjalne pytania, próbując dociec genezy ludzkiego gatunku. Wyprawą kieruje dwoje wybitnych naukowców: Shaw (Noomi Rapace) i Holloway (Logan Marshall-Green). Ona jest człowiekiem wiary i pragnie poznać bogów. On to człowiek nauki i podchodzi do ekspedycji na chłodno. Są archeologami i po odkryciu piktogramów, które są według nich dziełem starożytnej cywilizacji, postanawiają dowiedzieć się o niej czegoś więcej. Namawiają korporację Welland Industries na sfinansowanie drogiej wyprawy. Nikt nie mógł przewidzieć, że ekspedycja zamieni się w horror.

 

ZWIASTUN:
 

 

OBCY: PRZYMIERZE | ALIEN: COVENANT
reż. Ridley Scott, USA/Australia/Nowa Zelandia 2017, 123'

(in English with Polish subtitles)

Na statku kosmicznym “Przymierze” panuje spokój. Załoga oraz 2 tysiące pasażerów są w głębokim hiper-śnie, a po korytarzach pojazdu przechadza się jedynie android Walter. Statek zmierza ku odległej planecie Origae-6, gdzie osadnicy planują zbudować nową cywilizację. Sielankę burzy eksplozja, w której ginie część ochotników – misja zbacza na inny tor.
Wkrótce potem członkowie załogi odkrywają raj – zapierającą dech w piersiach planetę, która zachwyca bujną przyrodą. Znajduje się o wiele bliżej Ziemi niż Origae-6, więc może lepiej się nadaje na nowy dom? Bohaterowie nie wiedzą jeszcze, że grozi im ogromne niebezpieczeństwo i muszą jak najszybciej opuścić piękną, lecz skrywającą mroczne sekrety planetę.

Akcja rozgrywa się 10 lat po wydarzeniach pokazanych w Prometeuszu z 2012 roku. Ridley Scott wraca tą produkcją do korzeni – film trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty i wbija w fotel nakręconymi z rozmachem scenami akcji. Właśnie w tej części sagi zbliżamy się do odkrycia początków Obcego.

 

ZWIASTUN: 


Bookmark and Share

archiwum