kpb

Sylwestrowa Noc Filmowa 2016/2017

SYLWESTROWA NOC FILMOWA

// New Year's Eve Film Night

sobota, 31 grudnia 2016, godz. 21.15

// Saturday, December 31st, 2016, 9.15 p.m.

 

 

Zapraszamy na wyjątkową SYLWESTROWĄ NOC FILMOWĄ 2016/2017!
// Join us at the New Year's Film Night at Kino Pod Baranami!

 

w programie trzy nowe filmy // 3 new films
o północy szampan dla wszystkich // sparkling wine for all at midnight
konkursy i zabawy, nagrody // quizes and prizes
bufet otwarty całą noc (w sprzedaży ciepłe i zimne przekąski oraz napoje) // cold and warm snacks on sale all night

 

Wieczór rozpocznie przedpremierowy pokaz jednego z faworytów w wyścigu po Oscary, nominowanego do Złotych Globów w aż siedmiu kategoriach, filmu La La Land. Po obsypanym nagrodami Whiplash, Damien Chazelle ponownie przenosi miłość do muzyki na srebrny ekran. Ten widowiskowy film opowiada historię dwojga marzycieli, którzy próbują zrealizować swoje sny o karierze w showbiznesie. Na ekranie tańczący i śpiewający duet Emma Stone i Ryan Gosling przywodzący na myśl słynną hollywoodzką parę, Freda Astaire’a i Ginger Rogers.

 

Widzowie, którzy zdecydują się spędzić tę noc w Kinie Pod Baranami, będą mogli także zobaczyć przywodzący na myśl Opowieść wigilijną film Ukryte piękno. To wzruszająca historia pracownika nowojorskiej firmy reklamowej, który próbuje poradzić sobie z życiem po stracie bliskiej osoby. Główny bohater pisze listy do Miłości, Czasu i Śmierci. Wszystko się zmienia, kiedy na jego drodze stają adresaci we własnej osobie. Reżyserem filmu jest David Frankel (Dwoje do poprawki, Diabeł ubiera się u Prady),  nagrodzony w 1997 roku Oscarem za krótkometrażową komedię miejską, Dear Diary. Oprócz grającego główną rolę Willa Smitha, na ekranie pojawią się m.in. Kate Winslet, Edward Norton, Keira Knightley i Helen Mirren.

 

Sylwestrowy maraton zwieńczy pokaz przedpremierowy laureata nagrody Włoskiej Akademii Filmowej za najlepszy film 2016 roku. W komediodramacie Paolo Genovese Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie siedmioro przyjaciół, podczas wspólnej kolacji, weźmie udział w niewinnej grze towarzyskiej, która doprowadzi do zaskakującego finału. W jednej z głównych ról wystąpi, zyskująca coraz większą popularność we Włoszech, polska aktorka Kasia Smutniak.

 

START: godz. 21.15 // 9.15 p.m.

 

BILETY // tickets:
przedsprzedaż do 26.12 // presale, till 26.12: 89 zł
od 27.12 // since 27.12: 109 zł


Bilety dostępne  w kasie Kina oraz online.
// Tickets available at Cinema's cash desk and online.

 

 

O FILMACH | About the films:

DOBRZE SIĘ KŁAMIE W MIŁYM TOWARZYSTWIE
| PERFECT STRANGERS | PERFETTI SCONOSCIUTI
reż. Paolo Genovese, IT 2016, 97’
(
in Italian with English and Polish subtitles
)

Polska premiera: 6 stycznia 2017

Nagrody Włoskiej Akademii Filmowej David di Donatello 2016: najlepszy film, najlepszy scenariusz
Nagrody Włoskiego Stowarzyszenia Krytyków Filmowych 2016: Srebrna Wstążka dla zespołu aktorskiego
Tribeca Film Festival 2016: najlepszy scenariusz

Siedmioro długoletnich przyjaciół spotyka się na kolacji. Dla urozmaicenia wieczoru rozpoczynają zabawę polegającą na dzieleniu się między sobą treścią każdego SMS-a, e-maila lub rozmowy telefonicznej, jakie otrzymują w trakcie spotkania. Kiedy tym samym wiele tajemnic zaczyna wypływać na światło dzienne, niewinna gra towarzyska rodzi konflikty, które niełatwo będzie zażegnać…

| Seven friends reveal all their secrets during one dinner in the best Italian film of 2016.

 

LA LA LAND | LA LA LAND
reż. Damien Chazelle, USA 2016, 128’
(
in English with Polish subtitles
)

Polska premiera: 20 stycznia 2017

Złote Globy 2017: 7 nominacji - najlepsza komedia lub musical, najlepszy aktor w komedii lub musicalu (Ryan Gosling), najlepsza aktorka w komedii lub musicalu (Emma Stone), najlepszy reżyser (Damien Chazelle), najlepszy scenariusz (Damien Chazelle), najlepsza muzyka (Justin Hurwitz), najlepsza piosenka (City Of Stars, wyk. Ryan Gosling)
MFF w Wenecji 2016: Puchar Volpi dla najlepszej aktorki (Emma Stone), nominacja do Złotego Lwa za najlepszy film
MFF w Toronto: Nagroda Publiczności
Nagrody Stowarzyszenia Nowojorskich Krytyków Filmowych: najlepszy film (Damien Chazelle)
Nagrody Stowarzyszenia Krytyków Filmowych z Los Angeles: najlepsza muzyka (Justin Hurwitz)

Na tle kolorowego i tętniącego życiem Los Angeles rozgrywa się romantyczna historia dwojga marzycieli, którzy próbują zrealizować swoje sny o karierze w showbiznesie. Mia jest początkującą aktorką, która w oczekiwaniu na swoją szansę pracuje jako kelnerka. Sebastian to muzyk jazzowy, który zamiast nagrywać płyty, gra do kotleta w podrzędnej knajpce. Gdy drogi tych dwojga przetną się, połączy ich wspólne pragnienie, by zacząć wreszcie robić to, co kochają. Miłość dodaje im sił, ale gdy kariery zaczynają się wreszcie układać, coraz mniej jest czasu dla siebie nawzajem. Czy uda im się ocalić uczucie, nie rezygnując z marzeń?

| Emma Stone and Ryan Gosling follow their dreams in a spectacular musical film by the creator of Whiplash.

 

UKRYTE PIĘKNO | COLLATERAL BEAUTY
reż. David Frankel, USA 2016, 97’
(
in English with Polish subtitles
)

Polska premiera: 30 grudnia 2016

Howard (Will Smith) odnosi duże sukcesy w nowojorskiej firmie reklamowej. Wierzy, że są trzy rzeczy, które łączą wszystkich ludzi na Ziemi - pragnienie miłości, potrzeba czasu i strach przed śmiercią. Kiedy traci najbliższą mu osobę, mężczyzna załamuje się i wycofuje z życia. Pogrążony w depresji Howard dołącza do grupy wsparcia dla osób w żałobie. Przejęci jego cierpieniem przyjaciele odkrywają, że Howard zaczął pisać listy do miłości, czasu i śmierci. Jego życie staje na głowie, kiedy spotyka na swojej drodze adresatów swoich listów: Miłość, Czas i Śmierć we własnej osobie.

 | A star-driven drama about a man who meets Love, Time and Death while mourning the loss of a loved one.

 

Sylwestrowa PLAYLISTA:

Bookmark and Share

archiwum