kpb

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina: Lion. Droga do domu

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina 
LION. DROGA DO DOMU reż. Garth Davis

sobota, 10 grudnia 2016, godz. 10.00

 

(fot. Mark Rogers/Forum Film Poland)

 

Zapraszamy na kolejne spotkanie SMAKu!  W programie Lion. Droga do domu - poruszający, pełen emocji i niezwykłej energii film inspirowany prawdziwą historią. W obsadzie znaleźli się fenomenalny Dev Patel (Slumdog. Milioner z ulicy), Rooney Mara (Carol) oraz Nicole Kidman (Stoker).

 

Gospodarzem spotkania będzie Kuba Dziadur, uczeń II klasy (profil prawno-ekonomiczny) V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego w Krakowie.

 

Nie może Was zabraknąć!

 

BILETY dla uczniów TYLKO 10 zł!

 

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!

 

O FILMIE:

LION. DROGA DO DOMU | LION

reż. Garth Davis, USA/UK/Australia 2016, 120'

(in English, Bengali and Hindi with Polish subtitles)

(fot. Forum Film Poland)

Pięcioletni chłopiec gubi się na ulicach Kalkuty, tysiące kilometrów od domu. Napotkanym ludziom nie jest w stanie powiedzieć o sobie wiele. Nie zna nazwiska ani adresu rodziny. Zdany wyłącznie na siebie, musi stawić czoła zagrożeniom czekającym na ulicach wielomilionowego miasta. W najmniej oczekiwanym momencie jego los odmienia para Australijczyków. 25 lat później, już jako mężczyzna, wyrusza na poszukiwanie utraconego domu i rodziny. Czy nowo odnaleziona tożsamość może dać mu szczęście? 

Autorami ścieżki dźwiękowej do filmu są: Dustin O’Halloran oraz Volker Bertelmann. Obaj panowie są znani widzom Festiwalu Filmu Niemego. Dustin O’Halloran był gościem 12. edycji Festiwalu, podczas której wspólnie z Nilsem Frahmem zagrał do filmu Malarz smoków. Niemiecki pianista  i kompozytor Volker Bertelmann  - pod pseudonimem Hauschka  - wystąpił na żywo podczas specjalnego pokazu filmu Berlin. Symfonia wielkiego miasta w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej “Manggha”.

 

ZWIASTUN:

  

Spotkania Młodych Amatorów Kina to inicjatywa uczniów krakowskich liceów, którzy kochają kino, chcą wspólnie oglądać premierowe filmy, a po seansie - w luźnej atmosferze - intensywnie dyskutują o tym, co zobaczyli.

Dlaczego SMAK? Przede wszystkim z powodu naszych oczekiwań wobec kina. Nie wystarcza nam zwykły multipleks, w którym po seansie widzowie jedynie wyrzucają do kosza puste kubełki po popcornie. Jako młodzi odbiorcy stwierdziliśmy, że chcemy mieć możliwość do dyskusji, wspólnej refleksji nad tematami, które poruszają twórcy filmowi - mówi pomysłodawczyni spotkań Aleksandra Musiał z V LO - Dzięki Kinu Pod Baranami możemy wspólnie realizować nasze oczekiwania. Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do naszej grupy!

Pokazy filmowe dla młodzieży odbywają się raz w miesiącu, w sobotnie przedpołudnia. Każdą projekcję poprzedza wprowadzenie przygotowane przez uczniów krakowskich liceów, a kończy żywa dyskusja na temat obejrzanego filmu. Program spotkań oraz ich przebieg koordynują uczestnicy.

 

UCZESTNICY O SMAKu:

"Trudno mi znaleźć argumenty, które mogłyby przemawiać przeciwko SMAK-owi, może pomijając wczesną porę spotkań. Więc jeśli tylko uwielbiasz kino, lubisz atmosferę kin studyjnych i nie przeszkadza Ci wczesna pora spotkań, to SMAK jest czymś dla Ciebie. Nawet jeśli lubisz kino tylko od czasu do czasu, to warto po prostu przyjść i przekonać się na własnej skórze, czy taka konwencja Ci odpowiada, czy też nie."

Olga Filip, II LO w Krakowie

Zachęcamy do lektury całej relacji na stronie.

 

PARTNERZY SMAKu:

    

Bookmark and Share

archiwum