kpb

Dojrzałe Kino: Lion. Droga do domu

środa, 7 grudnia, godz. 11.00

 

 

W środę (7 grudnia) o godz. 11.00 zapraszamy dojrzałych widzów na kolejny pokaz Dojrzałego Kina! W programie Lion. Droga do domu - poruszający, pełen emocji i niezwykłej energii film inspirowany prawdziwą historią. W obsadzie znaleźli się fenomenalny Dev Patel (Slumdog. Milioner z ulicy), Rooney Mara (Carol) oraz Nicole Kidman (Stoker).

Dojrzałe Kino to cykl spotkań skierowany do starszych widzów. Co tydzień prezentujemy wybraną premierę, która poprzedzona jest prelekcją, a po seansie odbywa się dyskusja. Naszych widzów częstujemy kawą, herbatą i ciasteczkami. Gospodynią spotkań jest pani redaktor Maria Malatyńska.

 

Spotkania Dojrzałego Kina odbywają się co środę, w okolicach godziny 11.00. Uczestnicy cyklu prowadzą blog z recenzjami obejrzanych filmów: www.dojrzalekino.pl

 

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

 

BILETY dla seniorów: tylko 12 zł!

 

O FILMIE:

 

LION. DROGA DO DOMU | LION

reż. Garth Davis, USA/UK/Australia 2016, 120'

(in English, Bengali and Hindi with Polish subtitles)

 

(fot. Forum Film Poland)

 

Pięcioletni chłopiec gubi się na ulicach Kalkuty, tysiące kilometrów od domu. Napotkanym ludziom nie jest w stanie powiedzieć o sobie wiele. Nie zna nazwiska ani adresu rodziny. Zdany wyłącznie na siebie, musi stawić czoła zagrożeniom czekającym na ulicach wielomilionowego miasta. W najmniej oczekiwanym momencie jego los odmienia para Australijczyków. 25 lat później, już jako mężczyzna, wyrusza na poszukiwanie utraconego domu i rodziny. Czy nowo odnaleziona tożsamość może dać mu szczęście?

 

Autorami ścieżki dźwiękowej do filmu są: Dustin O’Halloran oraz Volker Bertelmann. Obaj panowie są znani widzom Festiwalu Filmu Niemego. Dustin O’Halloran był gościem 12. edycji Festiwalu, podczas której wspólnie z Nilsem Frahmem zagrał do filmu Malarz smoków. Niemiecki pianista  i kompozytor Volker Bertelmann  - pod pseudonimem Hauschka  - wystąpił na żywo podczas specjalnego pokazu filmu Berlin. Symfonia wielkiego miasta w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej “Manggha”.

 

ZWIASTUN:

 
zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

  
       


PARTNERZY:

  
            

     

 
          

 

 

 

 

 

 
Bookmark and Share

archiwum