kpb

DKF Wysokich Obcasów: Paterson (przedpremierowo!)

środa, 7 grudnia 2016, godz. 20.45

fot. Mary Cybulski

 

Wspólnie z „Wysokimi Obcasami” - magazynem Gazety Wyborczej - oraz Gutek Film zapraszamy na specjalny, przedpremierowy pokaz filmu Paterson. Ten obraz to rewelacja tegorocznego festiwalu w Cannes i najlepszy od lat fabularny film Jima Jarmuscha.

 

Twórca Broken Flowers oraz Kawy i papierosów stworzył pełną humoru opowieść o tym, że życie jest poezją i każdy może odnaleźć szczęście na swój sposób. 

Grający główną rolę Adam Driver, który zwrócił na siebie uwagę Hollywood w najnowszej odsłonie Gwiezdnych Wojen, udowodnił już wielokrotnie swój talent w produkcjach niezależnych. Wystąpił m.in. w filmach Frances Ha, Ścieżki czy Słowo na M oraz w bijącym rekordy popularności serialu Leny Dunham Dziewczyny.

W Patersonie uosabia to, co w filmach Jarmuscha najcenniejsze: szczerość, nonkonformizm i jedyne w swoim rodzaju poczucie humoru, za które fani go uwielbiają.

 

Polska premiera filmu zaplanowana jest na 30 grudnia 2016 roku.

 

ZNIŻKA: Z numerem „Wysokich Obcasów” wydanym 3 grudnia 2016 - bilet w cenie 12 zł!

 

BILETY: 

18 zł (normalny)

14 zł (ulgowy)

12 zł (seniorzy)

12 zł - za okazaniem aktualnego,  numeru nr 49 (908) „Wysokich Obcasów” (wydanie z 3 grudnia 2016)

 

O FILMIE:

PATERSON | PATERSON

reż. Jim Jarmusch, USA 2016, 118'

fot. Mary Cybulski

 

MFF w Cannes 2016: udział w konkursie głównym

 

Paterson (Adam Driver) jest kierowcą miejskiego autobusu. Niczego mu nie brakuje. Kocha swoją pełną szalonych pomysłów żonę (Golshifteh Farahani), która każdego dnia tworzy nowy plan na przyszłość. Mężczyzna ma czas na swoją pasję (pisanie wierszy), spacery z psem i spotkania z grupą zaprzyjaźnionych ekscentryków. Jest wśród nich przeżywający zawód miłosny kompan od kufla, wyzwolona singielka przesiadująca wieczorami w barze, czy wiecznie narzekający kolega z pracy, który zazdrości Patersonowi pogody ducha. Jednak na skutek zabawnego zbiegu okoliczności stoicki spokój tytułowego bohatera zostaje poddany próbie.

 

ZWIASTUN:

  

Bookmark and Share

archiwum