kpb

Spotkania Filozoficzne: Służąca (przedpremierowo!)

środa, 19 października 2016, godz. 21.05Kino Pod Baranami zaprasza na pierwsze po wakacyjnej przerwie Spotkanie Filozoficzne. Na ekranie, przedpremierowo – Służąca, najnowszy film Park Chan-wooka, koreańskiego mistrza trzymających w napięciu, a zarazem porażających swoim estetyzmem thrillerów, takich jak Oldboy czy Pani Zemsta.

Służąca, oparta na bestsellerowej powieści Sarah Waters Złodziejka, to przewrotny thriller erotyczny, który podbił serca widowni tegorocznego festiwalu w Cannes. Perfekcyjnie dopracowany, najnowszy film Park Chan-wooka to prawdziwe widowisko.


Po seansie zapraszamy do rozmowy inspirowanej filmem, którą  poprowadzi Natalia Kućma, doktorantka w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Do obszarów jej głównych zainteresowań naukowych należą filozofia kultury, popkultura, komiksy oraz kultura Japonii.BILETY:
18 zł
(normalny) | 14 zł (ulgowy) | 12 zł (senior)


Spotkania Filozoficzne są okazją do rozmowy o filozofii, kulturze i kinie. Celem spotkań jest spojrzenie na najnowsze światowe premiery z pogłębionej perspektywy.
PATRON MEDIALNY:
O FILMIE:

SŁUŻĄCA | THE HANDMAIDEN | AH-GA-SSI
reż. Park Chan-wook, Korea Południowa 2016, 144’ (premiera: 4 listopada 2016)MFF w Cannes 2016: konkurs główny, oficjalna selekcja; nagroda Vulcain de L'Artiste-Technicien (Seong-hie Ryu)

Najnowszy film Park Chan-wooka, twórcy Oldboya i Pani Zemsty. Przewrotny thriller oparty na bestsellerowej powieści Sarah Waters Złodziejka.

Korea, lata 30. XX wieku. Oszust z nizin społecznych postanawia podstępem rozkochać w sobie piękną Japonkę - dziedziczkę wielkiej fortuny - aby przejąć jej majątek. W tym celu umieszcza w jej najbliższym otoczeniu tytułową służącą - posłuszną sobie naciągaczkę, która ma zaskarbić względy milionerki i stać się jej zaufaną powiernicą. Służąca to opowieść o trójkącie miłosnym, pożądaniu, seksualnych fantazjach i wyrafinowanej zemście. Widziana z różnych perspektyw intryga z minuty na minutę diametralnie się zmienia, zmierzając ku przewrotnemu finałowi.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum