kpb

studencki Nocny Klub Filmowy: Ja, Daniel Blake (przedpremierowo)

czwartek, 20 października 2016, godz. 23.30

| Thursday, October 20th, 2016, 11.30 p.m.

 

 W czwartek, 20 października, odbędzie się kolejny studencki Nocny Klub Filmowy. W programie przedpremierowy pokaz nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes najnowszego filmu Kena Loacha Ja, Daniel Blake.

Gospodynią wieczoru będzie jedna z regularnych uczestniczek studenckich spotkań, Aneta Caputa - studentka ekonomii na Uniwersytecie Ekonomicznym (II rok SUM).

Czwartkowe noce w Kinie Pod Baranami to najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru. To filmy prowokujące do całonocnej dyskusji prowadzonej  w studenckim gronie. Przed burzliwą wymianą zdań poczęstujemy Was kanapkami, kawą i herbatą.

 

Po seansie - darmowy drink w Klubie Betel (Pl. Szczepański 3).

 

Bilety dla studentów: tylko 10 zł! 

 

O FILMIE:

 

JA, DANIEL BLAKE | I, DANIEL BLAKE
reż. Ken Loach, Wielka Brytania 2016, 100’MFF w Cannes 2016: Złota Palma za najlepszy film (Ken Loach)
Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi: Nagroda Publiczności
MFF w Locarno: Nagroda Publiczności

Zabawne, poruszające i chwytające za serce najnowsze dzieło Kena Loacha, jednego z najważniejszych reżyserów europejskiego kina.

Uhonorowana najważniejszą nagrodą canneńskiego festiwalu niesamowicie wzruszająca i pełna humoru historia dojrzałego mężczyzny, który decyduje się pomóc samotnej matce z dwójką dzieci stanąć na nogi. Jednak gdy sam zacznie starać się o zasiłek, trafi w tryby bezdusznej, biurokratycznej machiny niczym z powieści Franza Kafki. Pomimo obojętności urzędników i kolejnych wyzwań, jakim muszą sprostać w codziennym życiu, Daniel i Katie na nowo odnajdą radość życia i prawdziwą przyjaźń.

 

ZWIASTUN:

 

Strona sNKF na Facebooku .
Twitter - TUTAJ.


PARTNERZY:

             

    

 


PATRONI:

                     

 

                  

    

Bookmark and Share

archiwum