kpb

studencki Nocny Klub Filmowy: Wołyń

czwartek, 13 października 2016, godz. 22.45

| Thursday, October 13th, 2016, 10.45 p.m.

 

(fot. Krzysztof Wiktor, Film It!)

 

Już w czwartek, 13 października, kolejny studencki Nocny Klub Filmowy. W programie najnowszy film Wojtka Smarzowskiego - Wołyń - poruszający przemilczany dotychczas w polskim kinie temat tragicznych wydarzeń na Wołyniu w latach 1943-1944.

- Moją ambicją jest zrobienie filmu o miłości w czasach nieludzkich. O miłości, która jest ponad podziałami - mówił reżyser.


Czwartkowe noce w Kinie Pod Baranami to najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru. To filmy prowokujące do całonocnej dyskusji prowadzonej  w studenckim gronie. Przed burzliwą wymianą zdań poczęstujemy Was kanapkami, kawą i herbatą.

 

Gospodarzem spotkania będzie Tomek Pytko, który studiuje "od lat", a obecnie jest na 1 roku SUM na socjologii, gdzie zgłębia tajniki komunikowania społecznego. Jest prezesem niezwykle aktywnego stowarzyszenia All In UJ.

 

Po seansie - darmowy drink w Klubie Betel (Pl. Szczepański 3).

 

Bilety dla studentów wyjątkowo 14 zł!*

*zastrzeżenie dystrybutora

 

O FILMIE:

 

WOŁYŃ | WOŁYŃ
reż. Wojciech Smarzowski, Polska 2016, 150’

(fot. Krzysztof Wiktor, Film It!)

 

Festiwal Filmowy w Gdyni 2016: nagroda indywidualna za profesjonalny debiut aktorski (Michalina Łabacz),  zdjęcia (Piotr Sobociński jr), charakteryzację (Ewa Drobiec)

 

Pierwszy film poruszający dotychczas przemilczany w polskim kinie temat tragicznych wydarzeń na Wołyniu w latach 1943–1944. To przygotowany z wielką starannością i rozmachem siódmy film w reżyserii Wojtka Smarzowskiego, twórcy takich produkcji jak Dom zły, Drogówka czy Pod Mocnym Aniołem.

 
Akcja filmu rozpoczyna się wiosną 1939 roku w małej wiosce zamieszkałej przez Ukraińców, Polaków i Żydów. Zosia Głowacka ma 17 lat i jest zakochana w swoim rówieśniku, Ukraińcu Petrze. Ojciec postanawia jednak wydać ją za bogatego polskiego gospodarza Macieja Skibę, wdowca z dwójką dzieci. Wkrótce wybucha wojna i dotychczasowe życie wioski odmienia najpierw okupacja sowiecka, a później niemiecki atak na ZSRR. Zosia staje się świadkiem, a następnie uczestniczką tragicznych wydarzeń wywołanych wzrastającą falą ukraińskiego nacjonalizmu. Kulminacja ataków nadchodzi latem 1943 roku. Pośród morza nienawiści Zosia próbuje ocalić siebie i swoje dzieci. 

 

ZWIASTUN:

 

Strona sNKF na Facebooku .
Twitter - TUTAJ.


PARTNERZY:

             

    

  


PATRONI:

    

 

                  

    

Bookmark and Share

archiwum