kpb

Dojrzałe Kino - Ostatnia rodzina

środa,  5 października 2016, godz. 11.00 (Sala Czerwona) 
środa,  5 października 2016, godz. 11.00 (Sala Niebieska) 

 

 

W środę (5 października) o godzinie 11.00 zapraszamy dojrzałych widzów na kolejny pokaz Dojrzałego Kina! Zaprezentujemy film Ostatnia rodzina w reżyserii debiutanta, Jana P. Matuszyńskiego, nagrodzony Złotymi Lwami na Festiwalu Filmowym w Gdyni. Zarówno krytycy, jak i widzowie festiwalu uznali zgodnie, że od dawna nie mieliśmy do czynienia w polskim kinie z tak doskonale zagranym i skonstruowanym filmem.

Dojrzałe Kino to cykl spotkań skierowany do starszych widzów. Co tydzień prezentujemy wybraną premierę, która poprzedzona jest prelekcją, a po seansie odbywa się dyskusja. Naszych widzów częstujemy kawą, herbatą i ciasteczkami. Gospodynią spotkań jest pani redaktor Maria Malatyńska.

 

Spotkania Dojrzałego Kina odbywają się co środę, w okolicach godziny 11.00. Uczestnicy cyklu prowadzą blog z recenzjami obejrzanych filmów: www.dojrzalekino.pl

 

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

 

BILETY dla seniorów: tylko 12 zł


Uwaga! Ze względu na duże zainteresowanie pokazem, seans odbędzie się na dwóch salach.
Na Sali Niebieskiej - transmisja prelekcji.
Dyskusja po filmie na Sali Czerwonej
O FILMIE:

OSTATNIA RODZINA | OSTATNIA RODZINA
reż. Jan P. Matuszyński, Polska 2016, 123'


(fot. Hubert Komerski/Aurum Film)

Festiwal Filmowy w Gdyni 2016: Złote Lwy dla najlepszego filmu (Jan P. Matuszyński), najlepszej pierwszoplanowej roli kobiecej (Aleksandra Konieczna) oraz najlepszej pierwszoplanowej roli męskiej (Andrzej Seweryn)
MFF w Locarno 2016: Srebrny Lampart dla najlepszego aktora (Andrzej Seweryn)Rozgrywająca się na przestrzeni 28 lat warszawska saga słynnej rodziny Beksińskich.

Akcja filmu zaczyna się w 1977 roku, gdy Tomek Beksiński wprowadza się do swojego mieszkania. Jego rodzice mieszkają tuż obok, na tym samym osiedlu, przez co ich kontakty pozostają bardzo intensywne. Nadwrażliwa i niepokojąca osobowość Tomka powoduje, że matka – Zofia, wciąż martwi się o syna. W tym samym czasie Zdzisław Beksiński próbuje całkowicie poświęcić się sztuce. Po pierwszej nieudanej próbie samobójczej Tomka, Zdzisław i Zofia muszą podjąć walkę nie tylko o syna, ale także o przywrócenie kontroli nad swoim życiem. Gdy Zdzisław podpisuje umowę z mieszkającym we Francji marszandem Piotrem Dmochowskim, a Tomek rozpoczyna pracę w Polskim Radiu, wydaje się, że rodzina najgorsze kłopoty ma już za sobą. Jednak seria dziwnych, być może naznaczonych fatum wydarzeń, dopiero nadejdzie… 

 

ZWIASTUN:


 

zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

          


PARTNERZY:

              

     

         

 

Bookmark and Share

archiwum