Polskie kino po angielsku
(click HERE for English version)
Zapraszamy na nowy cykl projekcji dla naszych angielskojęzycznych Widzów!
Co dwa tygodnie, we wtorki o godzinie 16.00, prezentujemy polskie filmy z angielskimi napisami.
- starsze i nowsze tytuły
- wielcy aktorzy reżyserzy
- klasyka i rozrywka
- wszystkie filmy z angielskimi napisami
Pierwsza edycja cyklu potrwa do 16 października.
BILETY: 12 zł
wtorek, 10 lipca, godz. 16.00
HISTORIE MIŁOSNE | HISTORIE MIŁOSNE
reż. Jerzy Stuhr, Polska 1997, 105’
Drugi film wyreżyserowany przez Jerzego Stuhra (pierwszym był Spis cudzołożnic oparty na prozie Jerzego Pilcha), znakomicie przyjęte przez publiczność i krytykę.
Film o strukturze moralitetu, w którym przedstawione są cztery warianty losów mężczyzny po 50-tce zdającego przed tajemniczym Ankieterem (w tej roli Jerzy Nowak) rachunek ze swojego uczuciowego życia. Jerzy Stuhr wciela się kolejno w postaci - doktora z polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim, prowincjonalnego księdza, pułkownika wojska polskiego i "szemranego" biznesmena-kryminalisty.
wtorek, 24 lipca, godz. 16.00
SUPERPRODUKCJA | SUPERPRODUCTION
reż. Juliusz Machulski, Polska 2002, 92’
Satyra na polski show-business. Krytyk filmowy, wciąż narzekający na niski poziom polskich produkcji filmowych; gangster, który chce załatwić swojej dziewczynie rolę w filmie; i pełen zestaw dziwnych postaci – los sprawia, że razem mają wyprodukować film.
wtorek, 7 sierpnia, godz. 16.00
AJLAWJU | LOVE YA
reż. Marek Koterski, Polska 1999, 89’
Ajlawju to romantyczno-erotyczna komedia o gwałtownej miłości "kobiety po przejściach" i "mężczyzny z przeszłością", będąca przy tym koncertem (kameralnym) na dwoje bardzo popularnych aktorów - Katarzynę Figurę i Cezarego Pazurę (z myślą o nich pisany był scenariusz filmu). Film wyreżyserował Marek Koterski, autor Wszyscy jesteśmy Chrystusami i Dnia świra.
wtorek, 21 sierpnia, godz. 16.00
SARA | SARAH
reż. Maciej Ślesicki, Polska 1997, 107’
Historia miłosno - gangsterska. Jej treścią jest romans wrażliwej i pięknej szesnastolatki Sary ze sporo starszym od niej "twardym facetem", Leonem (Bogusław Linda). Nie różnica wieku jest tu jednak zasadniczą przeszkodą, lecz fakt, że "twardziel" został wynajęty przez tatę - gangstera do ochraniania dziewczyny . . .
wtorek, 4 września, godz. 16.00
ANIOŁ W KRAKOWIE | AN ANGEL IN KRAKOW
reż. Artur Więcek, Polska 2002, 89’
Film opowiada o losach Anioła Giordano, który za łobuzerskie prowadzenie się w Niebie (zbyt częste odwiedziny w Czyśćcu i fascynacja rock-and-rollem), zostaje zesłany na ziemię, by codziennie czynić chociaż jeden dobry uczynek (jeszcze nie wie, że jako Anioł będzie na ziemi tylko dwie doby). Ma wylądować w "Holland", lecz przez pomyłkę trafia do "Poland" (dokładniej: Krakowa)..
wtorek, 18 września, godz. 16.00
SYMETRIA | SYMMETRY
reż. Konrad Niewolski, Polska 2003, 99’
Młody mężczyzna, Łukasz, zostaje aresztowany pod zarzutem napadu na starszą kobietę. Nie ma alibi, więc trafia do więzienia, gdzie musi nauczyć się według nowych więziennych reguł. Jego nadzieje na szybkie uwolnienie stopniowo maleją, a on sam adaptuje się do nowej rzeczywistości. Jego system wartości zmienia się. Odtąd nic już nie będzie takie samo.
wtorek, 2 października, godz. 16.00
DŁUG | THE DEBT
reż. Krzysztof Krauze, Polska 1999, 100’
Wciągający thriller o dwóch młodych biznesmenach, który wplątują się w niejasne związki ze znajomym Rosjaniniem. Młodzi zakładająnowy interes z finansową pomocą Rosjanina. Wkrótce ten zaczyna im grozić, zmieniając ich życie w koszmar. Oparty na faktach Dług to poruszająca opowieść o mężczyznach doprowadzonych do ostateczności.
wtorek, 16 października, godz. 16.00
PSY | PIGS
reż. Władysław Pasikowski, Polska 1992, 104’
Thriller kryminalny, którego akcja dzieje się w Polsce na przełomie lat 80. i 90. Grupa członków SB zostaje po weryfikacji przeniesiona do policji i rozpoczyna walkę z bandą groźnych przestępców. Jedna z najsłynniejszych ról Bogusława Lindy, który swoją karierę rozpoczynał w Przypadku Kieślowskiego.
Wszystkie seanse z angielskimi napisami!
BILETY: 12 zł
Studenci Polsko-Niemieckiego Towarzystwa Akademickiego: 10 zł
Współpraca: Polsko-Niemieckie Towarzystwo Akademickie