kpb

Zjawa (The Revenant) - nocny pokaz premierowy


ZJAWA (The Revenant) - nocna premiera
noc z czwartku na piątek, 28/29 stycznia 2016, minutę po północy
Zapraszamy na premierowy pokaz Zjawy Alejandra Gonzáleza Iñárritu z Leonardem DiCaprio w roli głównej. Film został nagrodzony trzema Złotymi Globami (najlepszy dramat, najlepszy aktor, najlepszy reżyser) i nominowany do dwunastu Oscarów (w tym za najlepszy film, najlepszą rolę męską, najlepszą rolę drugoplanową i najlepszą reżyserię).

Zjawa jest najnowszym, szóstym w karierze, filmem nagrodzonego Oscarem za Birdmana Alejandro Gonzáleza Iñárritu (Amores perros, Babel, 21 gramów) z popisową kreacją Leonardo DiCaprio (Wilk z Wall Street). Zarówno reżyser, jak i odtwórca głównej roli triumfowali na niedawnej gali wręczenia Złotych Globów, a sam film - z aż 12 nominacjami - jest głównym faworytem tegorocznych Oscarów. Za zdjęciami do Zjawy stoi Emmanuel Lubezki, dwukrotny laureat tej nagrody (Grawitacja, Birdman).

BILETY:
18 zł
(normalny)
14 zł (ulgowy)


O FILMIE:

ZJAWA
| THE REVENANT
reż. Alejandro González Iñárritu, USA 2015, 156'

12 nominacji do Oscara, w tym: najlepszy film, najlepsza reżyseria, najlepszy aktor pierwszoplanowy - Leonardo DiCaprio, najlepszy aktor drugoplanowy - Tom Hardy, najlepsze zdjęcia - Emmanuel Lubezki, najlepszy montaż
3 Złote Globy: najlepszy film - dramat, najlepsza reżyseria, najlepszy aktor w dramacie - DiCaprio
- nominacja: najlepsza muzyka - Ryuichi Sakamoto i Carsten Nicolai

Rok 1822. Legendarny podróżnik i odkrywca Hugh Glass zostaje brutalnie zaatakowany przez niedźwiedzia i pozostawiony przez towarzyszy na pewną śmierć w niedostępnym terenie. Aby przeżyć, musi zmierzyć się morderczą zimą i zdradą swego najbliższego przyjaciela (Tom Hardy - Mad Max: Na drodze gniewu), który porzuca go z dala od cywilizacji bez nadziei na ratunek. Dzięki niezwykłej sile woli Glass pokonuje przeciwności losu, by odnaleźć siebie i wymierzyć sprawiedliwość wrogom.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum