kpb

Filmowa Noc Isabel Coixet

Zapraszamy na wyjątkową, ekskluzywną noc z filmami znakomitej reżyserki hiszpańskiej, Isabel Coixet, autorki docenionego w Polsce ŻYCIA UKRYTEGO W SŁOWACH.

Tylko u nas będzie można zobaczyć trzy filmy tej twórczyni:

MOJE ŻYCIE BEZE MNIE
(nowość w Polsce)

TO, CZEGO NIGDY CI NIE POWIEDZIAŁAM
(nie dystrybuowany dotychczas w Polsce - tylko u nas, we współpracy z Instytutem Cervantesa)

oraz pamiętne ŻYCIE UKRYTE W SŁOWACH.

Zapraszamy na nocny maraton filmowy już w sobotę, 26 maja, o godz. 22.45!

BILET STUDENCKI - TYLKO 20 ZŁ!

Bilet normalny - 22 zł

Bilet obejmuje całą noc - 3 filmy.

Bilet na sam film Moje życie beze mnie: 16 zł (normalny) | 14 zł (ulgowy)


Kolejność filmów:

MOJE ŻYCIE BEZE MNIE | MI VIDA SIN MI
reż. Isabel Coixet, Hiszpania 2003, 106’Znakomicie przyjęty, debiutancki film Isabel Coixet.

Ann w młodym wieku zachodzi w ciąże i wychodzi za mąż za kolegę ze szkoły. Mieszkając z mężem i dwójką dzieci w przyczepie kempingowej w ogródku swojej matki, pewnego dnia mdleje. W szpitalu dowiaduje się, że ma raka i nie pozostało jej zbyt wiele czasu. Sporządza więc listę rzeczy, które chciałaby zrobić przed śmiercią. Jednym z wielu podpunktów jest spotkanie mężczyzny, który by się w niej zakochał. Przez ten krótki czas, jaki jej pozostał, stara się zrealizować swe proste marzenia.


TO, CZEGO CI NIGDY NIE POWIEDZIAŁAM | COSAS QUE NUNCA TE DIJE | THINGS I NEVER TOLD YOU
reż. Isabel Coixet, Hiszpania/USA 1996, 93'Don jest handlowcem, sprzedaje nieruchomości. W wolnym czasie pracuje jako wolontariusz w Telefonie Nadziei. Ann sprzedaje aparaty fotograficzne i kamery wideo. Jej narzeczony jest dziennikarzem, który pewnego dnia postanawia ją porzucić. Ona stara się go odzyskać, wysyłając mu taśmy wideo z nagranym Tym, czego mu nigdy nie powiedziała.
Losy Ann i Dona krzyżują się, i wszystko w ich życiu się zmienia...

W 1996 roku na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Salonikach za film To, czego ci nigdy nie powiedziałam reżyserka Isabel Coixet zdobyła nagrodę Silver Alexander, a Lily Taylor zwyciężyła w kategorii: najlepsza aktorka.

Pokaz dzięki współpracy z Instytutem Cervantesa.


ŻYCIE UKRYTE W SŁOWACH | LA VIDA SECRETA DE LAS PALABRAS
reż. Isabel Coixet, Hiszpania 2005, 112’Jeden z najważniejszych filmów ubiegłego roku.

Samotny punkt na środku morza, o który codziennie rozbijają się fale. Platforma wiertnicza, na której pracują tylko mężczyźni. Trafia na nią tajemnicza kobieta z przeszłością (Sarah Polley), aby zaopiekować się ociemniałym robotnikiem (Tim Robbins), który ucierpiał w przypadkowym wypadku. Pielęgniarkę i pacjenta połączy niezwykła więź. Josef i Hanna poznają wspólnie smak prawdy i kłamstwa, radości i cierpienia. Oto film o 25 milionach fal, hiszpańskim kucharzu (Javier Camara) i gęsi. O miłości, której siła nie zważa na tragiczny los.Współpraca:

Bookmark and Share

archiwum