kpb

Dojrzałe Kino - Obce ciało + spotkanie z Krzysztofem ZanussimW środę, 24 czerwca o godzinie 11.00 zapraszamy na ostatni w tym sezonie pokaz Dojrzałego Kina.

Gościem specjalnym będzie reżyser, Krzysztof Zanussi. Spotka się z widzami po seansie swojego głośno dyskutowanego filmu Obce ciało.

Rozmowę poprowadzi gospodyni spotkań, Pani Redaktor Maria Malatyńska.

Podczas ostatniego spotkania przed wakacjami odbędzie się degustacja kawy firmy NESPRESSO.


W każdą środę około godziny 11.00 zapraszamy na Dojrzałe Kino - cykl spotkań skierowany do seniorów, podczas których mają okazję obejrzeć jedną z kinowych premier, wysłuchać prelekcji i podyskutować o dobrym filmie. Oczekiwanie na seans umila drobny poczęstunek: kawa, herbata i ciasteczka.

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

Blog prowadzony przez uczestników cyklu: www.dojrzalekino.pl


Bilety dla seniorów: tylko 12 zł
środa, 24 czerwca 2015, godz. 11.00


OBCE CIAŁO | OBCE CIAŁO
reż. Krzysztof Zanussi, Polska/Włochy/Rosja 2014, 117’ + spotkanie z reżyserem!  

Międzynarodowa koprodukcja w reżyserii Krzysztofa Zanussiego w gwiazdorskiej obsadzie.

Angelo (Riccardo Leonelli) i Kasia (Agata Buzek) poznają się we Włoszech i zakochują w sobie od pierwszego wejrzenia. Ich związek zostaje gwałtownie przerwany decyzją dziewczyny o wstąpieniu do klasztoru i jej wyjazdem do Polski. Angelo rusza za ukochaną, aby nakłonić ją do zmiany zdania. Zatrudnia się w międzynarodowej korporacji, a jego zwierzchnikiem zostaje bezwzględna i cyniczna szefowa - Kris (Agnieszka Grochowska). Wspierana przez gotową na wszystko asystentkę Mirę (Weronika Rosati), kobieta będzie próbowała zmusić podwładnego do złamania wszystkich zasad, którym zawsze był wierny.

W pozostałych rolach zobaczymy Janusza Chabiora, Jacka Poniedziałka, Ewę Krasnodębską, Sławomira Orzechowskiego oraz Stanisławę Celińską.

Obce ciało to ostatni film, do którego muzykę napisał wybitny kompozytor - zmarły w grudniu 2013 roku Wojciech Kilar.

Reżyser o filmie: „Film zamierzony jako dramat psychologiczny relacjonuje zderzenie korporacyjnego cynizmu z młodzieńczym idealizmem. Przewrotność pomysłu zasadza się na tym, że stroną prześladowaną jest autentyczny chrześcijanin, a po drugiej stronie stoi rząd kobiet wyzwolonych, które w cynizmie i brutalności postępowania prześcigają mężczyzn. Rezultat starcia jest nierozstrzygnięty - idealizm chwieje się, a cynizm pęka, choć daleko mu do nawrócenia”.

„Absolutnie zapadający w pamięć, głównie dzięki doskonałym kreacjom aktorskim” Post Magazine
„Prowokujący” Hollywood Reporter
„Zaskakujący” Woman USA
„Grochowska wygląda i gra niczym połączenie Juliette Binoche i Evy Green” A.V. Club
„Intrygująca i tajemnicza historia miłosna” Toronto Film Scenei

zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

          


PARTNERZY:

          

     

            
        
Bookmark and Share

archiwum