kpb

Festiwal Filmu Niemego na Wiankach 2015


* Jachna / Ziołek / Buhl - muzyka do animacji *

sobota, 20 czerwca 2015, godz. 21.00
// Plac Marii MagdalenyWraz z klubami Re i Harris Jazz Piano Bar oraz Instytutem Intuicji zapraszamy na scenę jazzową tegorocznego Święta Muzyki - Wianki 2015.

Usłyszycie na niej jazz w najróżniejszych odmianach, od klasycznego w wykonaniu Jaskułke Trio, przez gitarowe improwizacje Kristen, aż do free impro kwartetu Tóth / Dymny / Mazur / Pándi.

W programie znajdzie się także koncert, promowany przez Festiwal Filmu Niemego:
Trio Jachna / Ziołek / Buhl zagra muzykę na żywo do współczesnych animacji krótkometrażowych.


WSTĘP WOLNYBIOGRAMY ARTYSTÓW:

Wojciech Jachna
- jest absolwentem historii na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął jako gitarzysta w grupach alternatywnych, później zainteresował się jazzem i reggae. Uczestniczył w nagraniach do prawie 20 płyt, współpracując z wieloma formacjami, m.in.Trio Jachna/Tarwid/Karch, duet Jachna/Buhl, Innercity Ensemble, Sing Sing Penelope, Contemporary Noise Sextet oraz Dubska i Mordy. Obecnie na bydgoskiej Akademii Muzycznej studiuje muzykę jazzową i rozrywkową. Lubi brązowy ryż i ryby.

Jakub Ziołek - dla znajomych Kuba Ziołek, dla nieznajomych Stara Rzeka. Bydgoski muzyk związany z takimi formacjami, jak Alameda, Innercity Ensemble, T'ien Lai, Ed Wood, Kapital, Hokei. Za świetnie przyjęty przez słuchaczy i krytyków album "Cień chmury nad ukrytym polem" swojego solowego projektu Stara Rzeka został nominowany do nagrody Paszporty Polityki. Od kilku lat - sam lub z zespołami - regularnie grywa swoją muzykę na Zachodzie; występował na muzycznych festiwalach w Nowym Jorku, Stambule, Londynie, Barcelonie, Rejkiawiku, Liverpoolu, Tromso i wielu innych miejscach. Lubi chłodnik i śledzie.

Jacek Buhl - perkusja. Jak sam pisze o sobie: zupełnieniewiemcoosobiepisać, chodzę, słucham, gram, oglądam, rozmawiam, ostatnio dużo się dzieje muzycznie: Alameda, Glabulator, Jachna/Buhl, Trzy Tony. Lubię podczas spaceru z moim psem zawołać jego imię, Bob patrzy wtedy na mnie swoimi melancholijnymi oczami i czuję jak rośnie więź między nami...a może i nie.


BLOK FILMOWY:

Plaża, reż. Paweł Prewencki
Moko, reż. Marta Szymańska
Operacja Biała Wdowa, reż. Jacek Mazur
TOTO, reż. Zbigniew Czapla
Miraż, reż. Izumi Yoshida
Stoliczku nakryj się 2, reż. Tymon Albrzykowski
Kigo, reż. Izumi Yoshida
Tribal, reż. Klaudia Romańska
Vanitas, reż. Kamila i Mirek Sosnowscy
Ex animo, reż. Wojciech Wojtkowski


(strona wydarzenia na Facebooku)
Program Święta Muzyki - Wianki 2015 i więcej informacji
na oficjalnej stronie oraz na Facebooku.Organizator:
Krakowskie Biuro Festiwalowe

 
Bookmark and Share

archiwum