kpb

Adam Bałdych & Paweł Kaczmarczyk - Czarownice (Häxan, 1922)

Festiwal Filmu Niemego gościnnie na Krakowskim Festiwalu Filmowym!
- pokaz filmu niemego CZAROWNICE (Häxan, 1922) z muzyką na żywo duetu:
Adam Bałdych & Paweł Kaczmarczyk


6 czerwca 2015, godz. 18.00, Małopolski Ogród Sztuki (ul. Rajska 12)

| Silent Film Festival at 55. Krakow Film Festival
June 6th, 2015, 6 p.m.
- special screening at the Malopolska Garden of Art (click HERE for details)Ekranowy traktat o genezie czarnoksięstwa. Kultowy film niemy, jeden z najdroższych w dziejach szwedzkiej kinematografii. Pełen rozmachu, nowatorskich trików fotograficznych i innowacyjnych na swoje czasy efektów specjalnych. Podejmując temat magii i okultyzmu, w zaskakujący sposób łączy fabułę i dokument. Ukazuje czarnoksięskie praktyki średniowiecza i słynne polowania na czarownice. Sięga do historii satanizmu i demonologii, dodając, jak w kotle czarownicy, szczyptę strachu, baśniowość i odrobinę czarnego humoru.

| Benjamin Christensen’s legendary film. A unique hybrid of documentary and fiction, this silent film explores the history of witchcraft, demonology and satanism.

CZAROWNICE | Häxan | Häxan: Witchcraft Through the Ages
reż. Benjamin Christensen, DK/SE 1922
(ENG intertitles with PL subtitles)


MUZYKA NA ŻYWO w wykonaniu fenomenalnych jazzmanów, którzy aktywnie koncertują na całym świecie | LIVE MUSIC:
Adam Bałdych (violin) - wirtuoz skrzypiec, nadzieja światowej wiolinistyki jazzowej
Paweł Kaczmarczyk (piano) - jeden z najwybitniejszych pianistów młodego pokolenia

Häxan z muzyką na żywo w wykonaniu Adama Bałdycha & Pawła Kaczmarczyka:VIDEO: Julie Land (Motion Art)


BILETY | Tickets:
40 zł
20 zł (z Karnetem/Akredytacją 55. Krakow Film Festival | with 55. KFF pass)

Bilety dostępne:
@ online (opłata internetowa - 2 zł)
@ kasa Kina Pod Baranami (od 5.05)
@ Małopolski Ogród Sztuki (od 31.05)

* * * MIEJSCA SĄ NIENUMEROWANE * * *


BIOGRAMY ARTYSTÓW:Adam Bałdych
 - skrzypek, kompozytor, urodzony w 1986 roku w Gorzowie Wielkopolskim. Przez wielu krytyków uznawany jest za nadzieję światowej wiolinistyki jazzowej oraz wirtuoza skrzypiec. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach.

W wieku 16 lat okrzyknięty "cudownym dzieckiem" szybko zaczyna koncertować z wybitnymi muzykami polskimi i amerykańskimi w Polsce i na całym świecie. Współpracuje z wybitnymi artystami europejskimi w ramach różnych projektów artystycznych. Należy do prestiżowej niemieckiej wytwórni fonograficznej ACT MUSIC, gdzie w czerwcu 2012 roku wydał premierowy album „Imaginary Room” w towarzystwie m.in kontrabasisty Larsa Danielssona, pianisty Jacoba Karlzona czy trębacza Verneri Pohjoli. 30 maja 2014 roku ukazał się jego drugi krążek dla ACT zatytułowany „The New Tradition”, nagrany wspólnie z izraelskim pianistą Yaronem Hermanem. Na jesień 2015 roku planowane jest wydanie kolejnej płyty Adama Bałdycha dla ACT MUSIC.

„Bez wątpienia Adam jest najbardziej rozwiniętym skrzypkiem żyjącym w naszych czasach. Możemy spodziewać się po nim wszystkiego” - pisał Urlich Olshausen z Frankfurter Allgemeine Zeitung (DE) po jednym z koncertów Adama.

Adam Bałdych jest laureatem ECHO Jazz 2013 - najważniejszej nagrody przyznawanej artystom z całego świata w niemieckim przemyśle muzycznym, Grand Prix Jazz Melomani 2011 w kategorii Nadzieja Melomanów oraz Grand Prix Jazz Melomani 2012 w kategorii Artysta Roku. Jest laureatem praktycznie wszystkich liczących się konkursów jazzowych w Polsce oraz wielokrotnym zwycięzcą ankiety Jazz Forum Jazz Top w kategorii skrzypce. Był również nominowany do nagrody FRYDERYK 2013 w kategorii Artysta Roku Muzyka Jazzowa oraz FRYDERYK 2015 w kategoriach Artysta oraz Album Roku Muzyka Jazzowa.


Paweł Kaczmarczyk - jeden z najwybitniejszych pianistów młodego pokolenia, kompozytor, solista i sideman, ceniony przede wszystkim za wirtuozerię, kreatywność i niezwykle dojrzałą technikę. Jeszcze jako licealista zaczął wraz ze swym zespołem brać udział w festiwalach jazzowych, zdobywając pierwsze wyróżnienia i nagrody. W roku 2000 rozpoczął nieformalną edukację pod egidą legendarnego jazzmana Janusza Muniaka, w którego zespole gra gościnnie do dziś.

Wielokrotnie wybierany „Nową Nadzieją Polskiego Jazzu” przez czytelników Jazz Forum. Album „Complexity in Simplicity” wydany w 2009 roku dla prestiżowej wytwórni ACT MUSIC otworzył pianiście drzwi do międzynarodowej kariery. Paweł Kaczmarczyk został tym samym trzecim polskim muzykiem (po Tomaszu Stańce i Marcinie Wasilewskim - ECM) nagrywającym dla tak prestiżowej wytwórni w roli lidera własnego zespołu. Płyta została „Albumem Roku” według czytelników Jazz Forum, a Paweł Kaczmarczyk „Pianistą Roku”.

Obecnie artysta intensywnie koncertuje ze swoim zespołem PAWEŁ KACZMARCZYK AUDIOFEELING BAND, a także udziela się gościnnie w innych zespołach i projektach.ORGANIZATORZY:

Kino Pod Baranami

     
Bookmark and Share

archiwum