kpb

Pokaz specjalny: Baranek Shaun + warsztaty ze Sztukolotnią


sobota, 21 lutego 2015, godz. 12.45Pokaz specjalny Baranka Shauna, najnowszej animacji legendarnego studia Aardman, twórców Uciekających kurczaków i Wallace'a i Gromita.

Po seansie dzieci wezmą udział w warsztatach artystycznych Sztukolotni, podczas których stworzą własne baranki z rozmaitych materiałów.
BARANEK SHAUN | SHAUN THE SHEEP MOVIE
reż. Mark Burton, Richard Starzack, Wielka Brytania/Francja 2015, 85’

Niepokorny, skory do pakowania się w tarapaty, baranek Shaun pod nieobecność gospodarza wybiera się na wycieczkę do miasta. Wyprawa w towarzystwie psa Bitzera i innych przyjaciół z farmy obfituje w wiele przygód i niebezpieczeństw, czyhających w metropolii na nieznające świata zwierzęta.

Baranek Shaun po raz pierwszy pojawił się w drugoplanowej roli w filmie o przygodach Wallace'a i Gromita, gdzie był jedną z uprowadzonych owiec. W 2006 roku stał się bohaterem własnego serialu. Zyskał sławę, nie wypowiadając ani jednego słowa. Inspiracją do stworzenia postaci Shauna był słynny komik i gwiazda kina niemego - Buster Keaton. 

Mimo że współczesna animacja została zdominowana przez technologię cyfrową, Shaun i jego stado są nadal animowani w tradycyjny - poklatkowy sposób. Taka forma animacji polega na tworzeniu ruchomych obrazów za pomocą klatek będących zdjęciami.

„Najmłodsi znajdą tu dużo slapstickowego, bardzo dobrze zaaranżowanego humoru, wartką akcję i sympatycznych bohaterów. Dorośli docenią zaś sporo inteligentnych pomysłów, liczne odwołania filmowe (chociażby do Skazanych na Shawshank) i nienaganne tempo.” (Jędrzej Dudkiewicz, Wirtualna Polska)

Film bez dialogów.


BILETY:
18 zł
(normalny) | 14 zł (ulgowy) | 12 zł (senior)


ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum