kpb

studencki Nocny Klub Filmowy - Turysta

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY
Turysta, reż. Ruben Östlund
czwartek, 12 lutego 2015, godz.
22.30


W czwartek, 12 lutego, o godz. 22.30 zapraszamy na Turystę, obsypaną nagrodami śmieszno-straszną psychodramę rodzinną Rubena Östlunda.Studencki Nocny Klub Filmowy to inicjatywa Kina Pod Baranami skierowana do studentów, którzy w każdy czwartek wieczorem spotykają się w kinie, żeby wspólnie oglądać premierowe filmy i dyskutować o nich do późnych godzin nocnych. Przed projekcją można napić się kawy, a w trakcie dyskusji posilić kanapką. Wszystko wliczone jest w cenę biletu.

Spotkania prowadzą studenci krakowskich uczelni - wybierają repertuar, przygotowują i wygłaszają wprowadzenie do filmu, moderują dyskusję. Każdy student może zostać gospodarzem. Najbardziej aktywni uczestnicy nagradzani są darmowymi biletami do Kina Pod Baranami.


Strona sNKF na Facebooku .
Twitter - TUTAJ.

BILETY dla studentów: tylko 10 zł


TURYSTA | FORCE MAJEURE
reż. Ruben Östlund, Szwecja/Dania/Francja/Norwegia 2014, 118’

MFF w Cannes 2014: Nagroda Jury sekcji Un Certain Regard
Złote Globy 2015 - nominacja: najlepszy film obcojęzyczny
Europejskie Nagrody Filmowe 2014 - 2 nominacje: najlepszy film, najlepsza reżyseria 
Critics' Choice Awards 2015: najlepszy film obcojęzyczny

Tomas i Ebba, zamożne szwedzkie małżeństwo, jadą z dwójką dzieci w Alpy Francuskie na kilka dni na narty do jednego z luksusowych hoteli. Pogoda dopisuje, świeci słońce, a ośnieżone stoki narciarskie wyglądają imponująco. Gdy wszyscy jedzą lunch na tarasie restauracji, nagle prosto z gór schodzi na nich lawina. Ebba instynktownie chroni swoje dzieci, Tomas natomiast zabiera telefon i ucieka. Nikomu nic się nie stało, ale po czymś takim trudno żyć tak, jak kiedyś.

Östlund z humorem i sporą dawką absurdu ukazuje małżeński kryzys oraz opowiada o tym, czym jest dziś związek między kobietą i mężczyzną. Film jest również ciekawą analizą mechanizmów działania pierwotnych ludzkich instynktów, a także ich wpływu na reakcje i zachowanie człowieka.

„W Turyście Östlund rewelacyjnie rozprawia się ze współczesną rodziną, której jedynym spoiwem staje się fałsz.” Paweł T. Felis, „Gazeta Wyborcza”

„Taki film mógłby nakręcić Haneke, gdyby miał poczucie humoru.” Piotr Czerkawski, Cinema Enchanté

PARTNERZY:

                      

 


PATRONI:

      Bookmark and Share

archiwum