kpb

Tomasz Ossoliński. Before the Show - pokaz dokumentu oraz spotkanie z Tomaszem Ossolińskim i Judytą Fibiger


FASHION FILM PROJECT:

TOMASZ OSSOLIŃSKI. BEFORE THE SHOW
 
- POKAZ DOKUMENTU ORAZ SPOTKANIE

czwartek, 26 lutego 2015, godz. 20.30

Wraz z GOShA Kusper zapraszamy na kolejną edycję FASHION FILM PROJECT!

W programie: pokaz filmu dokumentalnego prezentującego sylwetkę znanego polskiego projektanta mody - Tomasz Ossoliński. Before the Show.

Po seansie spotkanie z bohaterem filmu, Tomaszem Ossolińskim i reżyserką, Judytą Fibiger.
TOMASZ OSSOLIŃSKI. BEFORE THE SHOW
| TOMASZ OSSOLIŃSKI. BEFORE THE SHOW
reż. Judyta Fibiger, Polska 2014, 57' (in Polish with English subtitles)Dokument o polskim projektancie. Godzinna wyprawa w świat pełen pasji i miłości do piękna.

W  filmie po raz pierwszy pokazana zostanie kolekcja, której nie prezentowano nigdy szerokiej publiczności. Efektowny pokaz, zwieńczający dwudziestolecie pracy projektanta - Tomasza Ossolińskiego, odbył się w strugach deszczu, bez udziału fotoreporterów i kamer. Tego dnia najważniejsza była moda. Ten film to przede wszystkim historia trzytygodniowych przygotowań do pokazu, który niczym spektakl dopracowany jest w najdrobniejszych szczegółach.Zanim ja zdążyłem go namaścić, to Pan Bóg go namaścił - powiedział o nim Jerzy Antkowiak. Tomasz Ossoliński jako 18-latek wkroczył do fabryki ubrań "Bytom" na Śląsku, aby przez kilka lat szkolić rzemiosło i odkryć swoją największą życiową namiętność - modę. Jest jedynym projektantem, który z dumą mówi o sobie, że jest krawcem. Jedna z jego współpracownic tak mówi o Ossolińskim: To jedyny znany mi projektant, który potrafi usiąść do stołu, sam wykroić i uszyć, a Monika Olejnik dodaje, że "jego rzeczy są niezwykłe, tak jak niezwykły jest Tomek.

Muzykę do filmu Tomasz Ossoliński. Before the Show skomponował Daniel Bloom (Nieulotne, Wszystko co kocham).


O REŻYSERCE
Judyta Fibiger
- reżyserka, scenarzystka, pisarka, producentka. Jest producentką Beats of Freedom - Zew wolności, pierwszego filmu z cyklu "Przewodnik do Polaków". Koordynowała także produkcję filmów dokumentalnych z serii The Anti-Americans dla amerykańskiej telewizji PBS i Ghost of the Baltic Sea, zrealizowanych przez Partisan Picture dla National Geographic.
Reżyserka filmu Political Dress, współautorka scenariuszy do filmów fabularnych Stanley i Negri, za które otrzymała stypendium scenariuszowe Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Pracowała jako reżyser i wydawca dla TVP Kultura i Canal+ oraz dla Naszej Telewizji.
Wydała książkę Swego nie znacie… czyli polska oczami obcokrajowców, ma na koncie również działalność dziennikarską. Była redaktor kreatywną Publishing and Design Group, współtworząc magazyny "Pure" i "Futu". Pisała do magazynów "Twój Styl", "Film", "Playboy", "Podróże", "A4". (źródło: culture.pl)

ORGANIZATORZY:
GOSha Kusper
Kino Pod Baranami

PARTNERZY:
Trattoria Soprano
Puro Hotel Kraków
Bookmark and Share

archiwum