kpb

Dojrzałe kino - Wielkie oczyW środę (7 stycznia) o godzinie 11.00 Kino Pod Baranami zaprasza dojrzałych widzów na film Wielkie oczy - najnowsze dzieło Tima Burtona z nominowanymi do Złotych Globów Amy Adams i Christophem Waltzem.

Dojrzałe Kino jest cotygodniowym cyklem filmowym skierowanym do dojrzałych widzów. Kino Pod Baranami wraz z redaktor Marią Malatyńską w każdą środę zachęca seniorów do oglądnięcia wybranej premiery kinowej, wysłuchania ciekawej prelekcji i wzięcia udziału w dyskusji na temat obejrzanego filmu. W cenę biletu wliczony jest także drobny poczęstunek w postaci kawy, herbaty i ciasteczek.

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

Strona Dojrzałego Kina: www.dojrzalekino.pl
prowadzona przez uczestników cyklu Dojrzałe Kino!

Projekcji filmu tradycyjnie towarzyszyć będzie rozmowa przy kawie i herbacie.

Bilety dla seniorów: wyjątkowo 14 zł
środa, 7 stycznia 2015, godz. 11.00

WIELKIE OCZY
| BIG EYES
reż. Tim Burton, USA 2014, 106’

Kolorowe lata sześćdziesiąte XX wieku. Utalentowana malarka Margaret Keane tworzy intrygujące portrety kobiet i dzieci o tajemniczych wielkich oczach. Jej mąż Walter podaje się za autora tych obrazów i wiedzie wystawne życie w blasku sławy, podczas gdy żona żyje skromnie w jego cieniu. Sława Waltera nie potrwa jednak długo. Margaret chce zacząć mówić własnym głosem i postanawia walczyć o prawdę.

Reżyserem filmu jest jeden z największych wizjonerów współczesnego kina - Tim Burton (Alicja w krainie czarów, Mroczne cienie).

W rolach głównych - nominowana do Oscara Amy Adams (American Hustle) oraz zdobywca Oscara Christoph Waltz (Django, Rzeź).

Pełen ekscentrycznego wdzięku film maluje także przejmujący portret męskiej dominacji.
(Todd McCarthy, Hollywood Reporter)
zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

          


PARTNERZY:

          

     

            
         
Bookmark and Share

archiwum