kpb

Whiplash przedpremierowo

niedziela, 30 listopada 2014, godz. 17.10Przedpremierowy pokaz filmu Whiplash Damiena Chazelle'a, zwycięzcy tegorocznego Sundance, nominowanego w tym tygodniu do pięciu Independent Spirit Awards, nagród amerykańskiego kina niezależnego. Ten elektryzujący film o pogoni za muzyczną doskonałością wyświetlimy w niedzielę, 30 listopada, o godz. 17.10.

Reżyser o filmie: Jest mnóstwo filmów opowiadających o radości płynącej z muzyki. Ale jako młody perkusista w studenckiej orkiestrze jazzowej, odczuwałem zupełnie inne emocje. Najczęściej czułem strach. Strach związany z grą poza rytmem. Strach związany z utratą tempa. Ale najbardziej bałem się dyrygenta. Reżyserując Whiplash, chciałem zrobić film o muzyce przypominający raczej film wojenny czy gangsterski. Instrumenty miały w nim zastąpić broń, słowa być tak brutalne jak strzały, a akcja miała rozwijać się nie na polu walki, lecz w szkolnej sali prób lub na sali koncertowej.

BILETY:
20 zł
(normalny) | 14 zł (ulgowy) | 12 zł (senior)


O FILMIE:

WHIPLASH
| WHIPLASH
reż. Damien Chazelle, USA 2014, 106’ - premiera: 2 stycznia 2015

Festiwal Filmowy Sundance 2014: Grand Prix oraz Nagroda Publiczności
Nagrody Amerykańskiego Kina Niezależnego Independent Spirit Awards 2015 - 4 nominacje: najlepszy film, najlepsza reżyseria, najlepszy aktor drugoplanowy - J.K. Simmons, najlepszy montaż
Festiwal Kina Amerykańskiego w Deauville 2014: Nagroda Publiczności, Nagroda Specjalna Jury


Młody perkusista (Miles Teller) dostaje się do prestiżowego konserwatorium muzycznego. Marzeniem ambitnego Andrew Neymana jest gra w szkolnej orkiestrze. Członkostwo w wygrywającym konkurs za konkursem zespole to niemal pewna przepustka do dalszej kariery. Prowadzący go Terrence Fletcher (J.K. Simmons) jest ikoną jazzu, nauczycielem genialnym, ale niezwykle wymagającym, który zmusza studentów do wszelkich poświęceń w celu osiągnięcia muzycznej doskonałości.

Bookmark and Share

archiwum