kpb

Interstellar - nocny pokaz przedpremierowy

INTERSTELLAR (reż. Christopher Nolan) - POKAZ PRZEDPREMIEROWY
w nocy z 6 na 7 listopada 2014, godz. 00.01


W czwartkową noc, 6 listopada, Kino Pod Baranami zaprasza na pokaz przedpremierowy wyczekiwanej, najnowszej produkcji Christophera Nolana, Interstellar. W rolach głównych występują zdobywcy Oscarów - Anne Hathaway oraz Matthew McConaughey. Seans rozpocznie się minutę po północy.Christopher Nolan w swoim najnowszym filmie przedstawia zapierające dech w piersiach zdjęcia prezentujące kosmiczne podróże przez malownicze obce galaktyki, tunele czasoprzestrzenne, planety i gwiazdy. Zapytany o inspiracje przyznał, że duże wrażenie zrobiło na nim dzieło 2001: Odyseja kosmiczna Stanleya Kubricka, które oglądał w dzieciństwie wraz z ojcem. W wywiadach Nolan podkreśla, że jego film gwarantuje nie tylko wielką przygodę, ale także refleksje nad tym, co czyni nas ludźmi i co każe stawiać się w roli wiecznych odkrywców.

Interstellar zyskuje pozytywne opinie wśród zagranicznych recenzentów, będących pod wrażeniem wizualnej strony filmu. Wielu z nich widzi w nim mocnego kandydata do tegorocznych oscarowych rozgrywek.

Jest to największy film, w jaki kiedykolwiek byłem zaangażowany. Jestem podekscytowany, że wziąłem w nim udział. Dużo będzie się o nim dyskutowało - powiedział Matthew McConaughey.

Bez wahania mogę powiedzieć, że to jego najlepsza praca w karierze, absolutnie fascynujący i głęboko poruszający dramat science-fiction. Nawet mając wysokie oczekiwania, zostałem przez ten film powalony. To wizualnie mocny i zaskakujący emocjonalnie obraz. Nolanowi nigdy nie udało się doprowadzić mnie do łez, ale tutaj co najmniej jeden raz szczerze się wzruszyłem. (...). To naprawdę coś niepowtarzalnego. Inteligentne science-fiction.
Joey Magidson, HollywoodNews.com (źródło: sporwkinie.blogspot.com)


BILETY:

18 zł (normalny)
14 zł (ulgowy)


O FILMIE:

INTERSTELLAR | INTERSTELLAR
reż. Christopher Nolan, USA/Wielka Brytania 2014, 169’

Najnowszy film Christophera Nolana, wizjonera współczesnego kina, oparty na teorii naukowej opracowanej przez fizyka z Caltech - Kipa Thorne'a.

Historia grupy badaczy z NASA, którzy dzięki nowo odkrytemu tunelowi czasoprzestrzennemu pokonują granice do tej pory przekraczające ludzkie możliwości podróżowania w innym wymiarze. W rolach głównych zdobywcy Oscarów, Matthew McConaughey oraz Anne Hathaway.

POKAZY SPECJALNE FILMU INTERSTELLAR:


Uczniom szkół ponadgimnazjalnych polecamy szczególnie pokaz filmu Interstellar w ramach cyklu SMAK - Spotkania Młodych Amatorów Kina - w sobotę, 8 listopada o godz. 10.00. Bilety TYLKO 10 zł. W programie krótkie wprowadzenie uczestnika cyklu oraz rozmowa po projekcji.

Studentom polecamy pokaz specjalny filmu Nolana w ramach Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego, w czwartek, 13 listopada o godz. 22.15.
Bilety TYLKO 10 zł. W programie krótkie wprowadzenie przy kawie i herbacie oraz rozmowa po projekcji.
Bookmark and Share

archiwum