kpb

studencki Nocny Klub Filmowy - Transcendencja


STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY
Transcendencja, reż. Wally Pfister
czwartek, 15 maja 2014, godz. 23.15

Studencki Nocny Klub Filmowy w Kinie Pod Baranami to najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru, prowokujące do całonocnej dyskusji prowadzonej przez młodych krakowskich filmoznawców w studenckim gronie.

Krótką prelekcję przed seansem wygłosi Łukasz Grela.

Przed burzliwą wymianą zdań zapraszamy do posilenia się kanapkami, kawą i herbatą.

Strona sNKF na Facebooku .
Twitter - TUTAJ.

* Regulamin sNKF - TUTAJ.


BILETY dla studentów: tylko 10 zł


TRANSCENDENCJA | TRANSCENDENCE
reż. Wally Pfister, Wielka Brytania/Chiny/USA 2014, 120’

Johnny Depp (Wrogowie publiczni, Dziennik zakrapiany rumem), Rebecca Hall (Vicky Christina Barcelona, Prestiż), Morgan Freeman (Mroczny Rycerz, Siedem) i Cillian Murphy (Śniadanie na Plutonie) w reżyserskim debiucie wybitnego operatora Wally'ego Pfistera, laureata Oscara za zdjęcia do Incepcji.

Grupa amerykańskich naukowców pracuje nad stworzeniem pierwszego na świecie komputera obdarzonego ludzką inteligencją i empatią. Gdy jeden z nich - Will (Johnny Depp) - ginie z rąk terrorystycznej organizacji widzącej w eksperymencie zagrożenie dla ludzkości, jego żona Evelyn (Rebecca Hall) podejmuje decyzję o przeniesieniu umysłu mężczyzny do pamięci powstającej maszyny. Will ożywa, ale skutki operacji okazują się dalekie od pożądanych.

Ambitny dramat science fiction Pfistera mierzy się z problemem wzrastającej roli sztucznej inteligencji w XXI wieku i niebezpiecznych tego konsekwencji.


ZWIASTUN:

PARTNERZY:

         


PATRONI MEDIALNI:

RADIOFONIA 100,5 FM

        
Bookmark and Share

archiwum