kpb

Dojrzałe kino - Casanova po przejściachKrakowskie Kino Pod Baranami zaprasza na cotygodniowe filmowe spotkania seniorów. W środę, 14 maja o godzinie 11.00 zapraszamy dojrzałych widzów na nowy film w reżyserii Johna Turturro z rewelacyjnym Woodym Allenem w roli głównej - Casanova po przejściach.

Dojrzałe Kino w Kinie Pod Baranami jest wydarzeniem dobrze znanym w krakowskim środowisku Seniorów. Co środę przed południem prezentujemy najlepsze spośród premierowych filmów. Gospodarzem spotkania jest red. Maria Malatyńska, która zachęca widzów do uważnego oglądania filmu krótkim wstępem, a po seansie prowadzi zawsze ciekawą dyskusję. Dojrzałe Kino to także spotkanie towarzyskie przy kawie, herbacie i ciasteczkach.

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

Strona Dojrzałego Kina: www.dojrzalekino.pl
prowadzona przez uczestników cyklu Dojrzałe Kino!

Projekcji filmu tradycyjnie towarzyszyć będzie rozmowa przy kawie i herbacie.

Bilety dla seniorów: 12 zł
środa, 14 maja 2014, godz. 11.00


CASANOVA PO PRZEJŚCIACH | FADING GIGOLO
reż. John Turturro, USA 2013, 98’

Król komedii Woody Allen udowodnił, że jak mało kto potrafi lekko i dowcipnie opowiadać o miłości. Teraz pod jego fachową opieką John Turturro (nagrodzony Złotą Palmą na MFF w Cannes z kreację w filmie Barton Fink w reżyserii braci Coen) spróbuje sił w najstarszym zawodzie świata. Murray Schwartz (Woody Allen), właściciel antykwariatu, popada w problemy finansowe. Postanawia namówić nieśmiałego przyjaciela Fioravante (John Turturro), pracującego w kwiaciarni, na spotkanie ze swoją dermatolog (Sharon Stone). Nie chodzi jednak o zwyczajną wizytę u lekarza, tylko o spełnienie seksualnych fantazji pani doktor. Oczywiście za pieniądze. Fioravante, choć z oporami, zgadza się na propozycję. Tak zaczyna się dochodowy biznes dwójki panów, który z dnia na dzień przynosi większe zyski, gdyż sława kochanka do wynajęcia zatacza coraz szersze kręgi. Jednak pewnego dnia, za sprawą Murraya, Fioravante pozna kolejną potencjalną klientkę - Avigal (Vanessa Paradis). To spotkanie odmieni na zawsze życie obojga.

Casanova po przejściach został okrzyknięty najbardziej czarującym filmem ubiegłego roku. Bawi publiczność niezależnie od płci i wieku. Wchodząc na ekrany zanotował – w przeliczeniu widzów na kopię – drugie najlepsze otwarcie roku w Ameryce. Ten wynik pozwolił Casanovie pokonać tak mocnych konkurentów jak Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz, Rio 2 czy Noe: Wybrany przez Boga.

„Nie przypominam sobie, kiedy ostatnio byłam na seansie, który aż tak rozbawił widownię” Stopklatka.pl
„Zmysłowy i inteligentny” Variety
„Widać tu rękę Woody’ego Allena” Screen International
„Najbardziej czarujący film roku” The Guardian
„Woody Allen w najlepszej formie!” Boston Globe

Partnerzy:

   

   


     
      
Bookmark and Share

archiwum