kpb

54. Krakowski Festiwal Filmowy


54. KRAKOWSKI FESTIWAL FILMOWY
25 maja - 1 czerwca 2014Krakowski Festiwal Filmowy
jest jedną z najstarszych i największych w Europie imprez poświęconych filmom dokumentalnym, animowanym oraz krótkometrażowym fabułom. Posiada prestiżową akredytację Międzynarodowej Federacji Producentów Filmowych (FIAPF), kwalifikuje filmy do nagrody Europejskiej Akademii Filmowej oraz Oscara w kategorii filmów krótkometrażowych.

Filmy prezentowane są w czterech równorzędnych konkursach - dokumentalnym, krótkometrażowym, muzycznych dokumentów DocFilmMusic oraz polskim. Program dopełniają pokazy pozakonkursowe, pogrupowane w 12 tematycznych sekcji, m. in. Dźwięki muzyki, Opowieści ze świata, Spojrzenie na Wielką Brytanię, Panorama filmu polskiego. Podczas 8 festiwalowych dni widzowie mają okazję obejrzeć ponad 200 filmów z Polski i z całego świata, na 10 zlokalizowanych w centrum miasta ekranach kinowych., w tym w plenerowym Kinie Pod Wawelem. Po seansach odbywają się spotkania z twórcami.

54. edycję KFF otworzy dokument o Czesławie Niemenie Sen o Warszawie. Nowością tegorocznej edycji są pokazy filmów naukowych w sekcji Docs+Science organizowanej wspólnie z Fundacją dla AGH. Festiwalowi towarzyszą wystawy - w tym roku będą to wystawa unikalnych zagranicznych plakatów do filmów Andrzeja Wajdy, wystawa poświęcona twórczości Stanleya Kubricka oraz wystawa fotografii Wojciecha Staronia oraz koncerty - Kroke w Alchemii oraz Projekt Nosowska w Forum Przestrzenie.

Dla przedstawicieli branży filmowej przeznaczona jest sekcja Industry Zone, na którą składają się targi filmowe, pitching, prezentacje, seminaria, konferencje oraz spotkania networkingowe.

Krakowski Festiwal Filmowy co roku odwiedza ok. 600 polskich i międzynarodowych gości: reżyserów, producentów, programatorów festiwali, dziennikarzy oraz liczna publiczność.

Szczegółowy program na www.krakowfilmfestival.pl  
Facebook: www.facebook.com/krakowfilmfest  
Twitter: www.twitter.com/krakowfilmfest  
YouTube: www.youtube.com/user/KrakowFilmFoundation  

Podstrona o sekcjach filmowych prezentowanych w Kinie Pod Baranami: TUTAJ.

Skrócony PROGRAM projekcji w KINIE POD BARANAMI: TUTAJ

Szczegółowy PROGRAM projekcji w KINIE POD BARANAMI: TUTAJ


PRZEWODNIK PO FESTIWALU na onet.pl:
http://film.onet.pl/festiwale-filmowe/krakowski-festiwal-filmowy-2014-przewodnik-po-festiwalu/1ezlt

LONDYN - NOWY BABILON (film otwarcia sekcji Focus na Wielką Brytanię) - recenzja na onet.pl:
http://film.onet.pl/recenzje/londyn-nowy-babilon-maybe-it-s-because-i-m-a-londoner-recenzja/9q1rs


    


BILETY:

*** dostępne w obiektach festiwalowych oraz ONLINE ***

Seanse lub bloki przed godz. 17.00: 8 zł
Seanse lub bloki po godz. 17.00: 16 zł

Bilet na ceremonię otwarcia festiwalu (25.05.2014) - 20 zł.
Bilet na ceremonię zamknięcia festiwalu (31.05.2014) - 25 zł.
Pokaz filmu Trawa z muzyką na żywo (31.05.2014) - 25 zł, z karnetem - 10 zł
Bilety na pokazy filmów nagrodzonych (01.06.2014) - 8 zł (przed godz. 17), 16 zł (po godz. 17).

Bilety dla grup zorganizowanych powyżej 15 osób:
- seanse lub bloki przed 17.00: 6 zł
- seanse lub bloki po 17.00: 12 zł


KARNETY:

Karnet normalny: 160 zł *
Karnet ulgowy: 80 zł *  (wydawany jest na podstawie odpowiedniego dokumentu, przysługuje uczniom, studentom (1, 2 i 3 stopnia), rencistom, emerytom)
Karnet 3-dniowy: 110 zł**  
Karnet dzienny: 40 zł***

Karnety normalny i ulgowy upoważnią posiadaczy do wstępu na wszystkie projekcje filmowe w dniach 25 -31 maja 2014 oprócz ceremonii zakończenia festiwalu, na którą konieczne jest zakupienie osobnego biletu.
** Karnet 3-dniowy obowiązuje na wszystkie pokazy w ciągu trzech wybranych kolejnych dni w terminie 25-31 maja 2014, oprócz ceremonii zakończenia festiwalu, na którą konieczne jest zakupienie osobnego biletu.
*** Karnet dzienny obowiązuje na wszystkie pokazy w wybranym dniu w terminie 25-31 maja 2014 oprócz ceremonii o zakończenia festiwalu, na którą konieczne jest zakupienie osobnego biletu.


SPOT:Bookmark and Share

archiwum