kpb

Studencki Nocny Klub Filmowy - Nimfomanka, cz. 1


STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY
Nimfomanka, cz. 1, reż. Lars von Trier
czwartek, 16 stycznia 2014, godz. 23.15

Studencki Nocny Klub Filmowy w Kinie Pod Baranami to najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru, prowokujące do całonocnej dyskusji prowadzonej przez młodych krakowskich filmoznawców w studenckim gronie.

Przed burzliwą wymianą zdań zapraszamy do posilenia się kanapkami, kawą i herbatą.

Prelekcję wygłosi Mateusz Góra.


Strona sNKF na Facebooku .
Twitter - TUTAJ.


BILETY dla studentów: tylko 10 zł


NIMFOMANKA, CZ. 1 | NYMPHOMANIAC, PT. 1
reż. Lars von Trier, Dania/Francja/Niemcy/Belgia/Wlk. Brytania 2013, 110’

Inteligentna i prowokacyjna opowieść o kobiecie, która postanowiła podporządkować życie poszukiwaniu rozkoszy i erotycznego spełnienia.

Film z udziałem plejady gwiazd, takich jak Charlotte Gainsbourg (Melancholia), Shia LaBeouf (Transformers, Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki), Uma Thurman (Kill Bill), Jamie Bell (Billy Elliot), czy Willem Dafoe (Antychryst, Aviator), zawiera jedne z najodważniejszych scen i kreacji aktorskich w dziejach kina.

Lars von Trier stworzył przenikliwe arcydzieło erotyczne - film, który jak żaden inny, podzieli widownię na entuzjastów i oburzonych przekroczeniem granic tego, co wolno pokazywać na ekranie. Cokolwiek spodziewacie się zobaczyć, zobaczycie więcej...

„Trzymajcie się krzeseł, Biblii, albo chwyćcie przyjaciela za rękę. Nimfomanka przyciąga i odrzuca jednocześnie. Wprawia w zakłopotanie, śmieszy, chwilami drażni, ale efekt jest totalnie fascynujący i chyba ją pokochałem.” „The Guardian”
PARTNERZY:

       


PATRONI MEDIALNI:

      

       

  
Bookmark and Share

archiwum