kpb

Dojrzałe kino - AmbaSSada (seans o 10.45)Kino Pod Baranami zaprasza wszystkich Dojrzałych Widzów na cykl seansów DOJRZAŁEGO KINA.

Dojrzałe Kino w Kinie Pod Baranami jest wydarzeniem dobrze znanym w krakowskim środowisku Seniorów. Co środę przed południem prezentujemy najlepsze spośród premierowych filmów. Gospodarzem spotkania jest red. Maria Malatyńska, która zachęca widzów do uważnego oglądania filmu krótkim wstępem, a po seansie prowadzi zawsze ciekawą dyskusję. Dojrzałe Kino to także spotkanie towarzyskie przy kawie, herbacie i ciasteczkach.

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

Strona Dojrzałego Kina: www.dojrzalekino.pl
prowadzona przez uczestników cyklu Dojrzałe Kino!

Projekcji filmu tradycyjnie towarzyszyć będzie rozmowa przy kawie i herbacie.

Bilety dla seniorów: tylko 12 zł
.środa, 23 października 2013, godz. 10.45


AMBASSADA | AMBASSADA
reż. Juliusz Machulski, Polska 2013, 105’

Komedia, jakiej w Polsce nie było! Najnowszy film Juliusza Machulskiego to podróż w czasie do Warszawy lat hitlerowskiej okupacji z przymrużeniem oka.

Mela i Przemek, młode małżeństwo, przyjeżdża do Warszawy, aby zająć się mieszkaniem wuja. Okazuje się ono nie tylko luksusowe, ale i niezwykłe. Melania zgłębia historię domu i odkrywa, że na ulicy Piusa 17 - dziś Pięknej - przed wojną znajdowała się niemiecka ambasada. Winda, która znajduje się w budynku, nie tylko przenosi mieszkańców z piętra na piętro, ale też umożliwia podróż w czasie: z sierpnia 2012 roku do sierpnia 1939 roku.

Film zwraca uwagę wyjątkową obsadą. W roli Hitlera możemy podziwiać Roberta Więckiewicza, w Melanię i Przemka wcielili się Magda Grąziowska i Bartosz Porczyk, a Joachim von Ribbentrop grany jest przez Adama „Nergala” Darskiego! Wokalista grupy „Behemoth” - z debiutem filmowym poradził sobie bardzo dobrze. A w rolach drugoplanowych Jan Englert (stryj Oskar), Aleksandra Domańska (Ingeborg) i Anna Romantowska (właścicielka wydawnictwa).

Juliusz Machulski o filmie: „Mam nadzieje, że ten film nareszcie rozbroi traumę jaką mamy w związku z II wojną światową. Wydaje mi się też, że nadszedł czas, żeby zdystansować się do naszych wojennych, niezmiennie martyrologicznych przeżyć i może wreszcie pozbyć się związanych z tym kompleksów?”.
Partnerzy:

   

   
     
       
Bookmark and Share

archiwum