kpb

Dojrzałe kino - Chce się żyć (seanse o 11.00 i 11.15)Kino Pod Baranami zaprasza wszystkich Dojrzałych Widzów na cykl seansów DOJRZAŁEGO KINA.

Dojrzałe Kino w Kinie Pod Baranami jest wydarzeniem dobrze znanym w krakowskim środowisku Seniorów. Co środę przed południem prezentujemy najlepsze spośród premierowych filmów. Gospodarzem spotkania jest red. Maria Malatyńska, która zachęca widzów do uważnego oglądania filmu krótkim wstępem, a po seansie prowadzi zawsze ciekawą dyskusję. Dojrzałe Kino to także spotkanie towarzyskie przy kawie, herbacie i ciasteczkach.

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

Strona Dojrzałego Kina: www.dojrzalekino.pl
prowadzona przez uczestników cyklu Dojrzałe Kino!

Projekcji filmu tradycyjnie towarzyszyć będzie rozmowa przy kawie i herbacie.

Bilety dla seniorów: tylko 12 zł
.środa, 16 października 2013, godz. 11.00

UWAGA: drugi seans o godz. 11.15

CHCE SIĘ ŻYĆ | CHCE SIĘ ŻYĆ
reż. Maciej Pieprzyca, Polska 2013, 107’

Gdynia Film Festival 2013: Srebrne Lwy, Nagroda Publiczności
Złoty Klakier, Nagroda Radia Gdańsk dla najdłużej oklaskiwanego filmu

Festiwal Filmów Świata w Montrealu 2013: Grand Prix, Nagroda Publiczności
Nagroda Jury Ekumenicznego

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, poruszająca, emanująca optymizmem i humorem, historia niepełnosprawnego Mateusza, który - mimo trudności w komunikacji ze światem zewnętrznym i przeciwności losu - walczy o swój kawałek świata.

W roli głównej znany z Jesteś Bogiem Dawid Ogrodnik, który stworzył jedną z najniezwyklejszych i najbardziej wzruszających kreacji w polskim kinie ostatnich lat. Film Chce się żyć został nagrodzony drugą nagrodą, Srebrnymi Lwami na festiwalu w Gdyni, a także zwyciężył na prestiżowym Festiwalu Filmów Świata w Montrealu.

Kiedy Mateusz (Dawid Ogrodnik) przyszedł na świat, lekarze wydali na niego wyrok, uznając go za „roślinę”. Jednak rodzice chłopca (Arkadiusz Jakubik i Dorota Kolak) nigdy nie pogodzili się z tą diagnozą, wierząc, że mimo problemów z komunikacją, ich syn jest w pełni sprawny intelektualnie. Mateusz dorasta otoczony troską i miłością, zyskując wiernego przyjaciela - mieszkającą w sąsiedztwie Ankę (Anna Karczmarczyk). Jednak los sprawia, że musi rozłączyć się z rodziną i trafia do specjalistycznego ośrodka. Z dala od bliskich podejmuje trudną walkę o godność i prawo do normalnego życia. Sytuacja Mateusza zmieni się, kiedy do placówki trafi młoda wolontariuszka (Katarzyna Zawadzka), a on sam przyciągnie uwagę lekarki (Anna Nehrebecka), która pracuje nad eksperymentalnymi metodami leczenia.

„Fenomenalny Dawid Ogrodnik i najwyższej światowej klasy film, który chwyta za gardło i długo nie puszcza.”
Dagmara Romanowska, Onet.pl

Partnerzy:

   

   
     
       
Bookmark and Share

archiwum