kpb

Konkurs na recenzję z magazynem studenckim Manko


Studencki Nocny Klub Filmowy oraz magazyn MANKO zapraszają do wzięcia udziału w konkursie na recenzję filmu W imię...

Pokaz najnowszego filmu Małgośki Szumowskiej zainauguruje nowy sezon studenckich spotkań filmowych, które odbywają się w każdy czwartek w Kinie Pod Baranami. Pierwsze spotkanie już 3 października, o godz. 22.45 (odnośnik do wydarzenia). Bilety na projekcję kosztują tylko 10 zł.

Recenzje (nie więcej niż 3 600 znaków wraz ze spacjami) należy przesyłać do 10 października br. na adres: ola@kinopodbaranami.pl .

Ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 14 października br. Wyniki konkursu zostaną zamieszczone na stronie internetowej Kina Pod Baranami oraz na facebookowym profilu studenckiego Nocnego Klubu Filmowego (TUTAJ).

Nagrody za najlepszy tekst:
- publikacja recenzji na www.manko.pl  
- podwójne zaproszenie na seans studenckiego Nocnego Klubu Filmowego
(17 października)
- Baranowe gadżety


PARTNER KONKURSU:
O FILMIE:

W IMIĘ... | W IMIĘ...
reż. Małgośka Szumowska, Polska 2013, 101’

Gdynia Film Festival 2013: SREBRNE LWY, nagroda za reżyserię,
nagroda za pierwszoplanową rolę męską - Andrzej Chyra
MFF w Berlinie 2013: konkurs główny, Nagroda Teddy


Nowy film Małgośki Szumowskiej, autorki wielokrotnie nagradzanych 33 scen z życia i głośnego Sponsoringu, to historia niemożliwej miłości księdza osadzona w realiach katolickiej społeczności. Poruszająca opowieść o człowieku uwikłanym w intymny dramat.

Ksiądz Adam (Andrzej Chyra) obejmuje nową parafię i organizuje ośrodek dla młodzieży niedostosowanej społecznie. Szybko przekonuje do siebie ludzi energią, charyzmą i otwartością. Przyjaźń z miejscowym outsiderem (Mateusz Kościukiewicz) zmusi kapłana do zmierzenia się z własnymi problemami, przed którymi kiedyś uciekł w stan duchowny.

„Szumowska wyprowadza widza ze swojskich opłotków na teren niepewny, grzeszny i zuchwały” Tadeusz Sobolewski, Gazeta Wyborcza

Bookmark and Share

archiwum