kpb

Życie Adeli: Rozdział 1 i 2 - nocny pokaz przedpremierowy

ŻYCIE ADELI: ROZDZIAŁ 1 i 2 - pokaz przedpremierowy
piątek, 11 października 2013, godz. 22.45


W piątek, 11 października, o godz. 22.45, zapraszamy na pierwszy w Krakowie pokaz głośnego filmu Życie Adeli: Rozdział 1 i 2 w reżyserii Abdellatifa Kechiche'a.

ŻYCIE ADELI: ROZDZIAŁ 1 I 2
| LA VIE D'ADÈLE
reż. Abdellatif Kechiche, Francja 2013, 179'

 


Życie Adeli: Rozdział 1 i 2 wzbudziło zachwyt na festiwalu w Cannes, gdzie odbyła się jego światowa premiera. Jury pod przewodnictwem Stevena Spielberga przyznało filmowi główną nagrodę, Złotą Palmę, w uzasadnieniu pisząc: „absolutnemu arcydziełu filmowemu – śmiałej i pełnej pasji opowieści o miłości”. Wyróżnione zostały także aktorki, grające w filmie Abdellatifa Kechiche'a, który w absolutnie uniwersalny, nowoczesny i pełen emocji sposób ukazuje współczesną historię wielkiej miłości rozgrywającą się na przestrzeni wielu lat.

Film stał się głośny na całym świecie także za sprawą jednych z najśmielszych scen erotycznych w historii kina. Przy nich momenty z Ostatniego tanga w Paryżu wyglądają na sztywne i staroświeckie – pisali krytycy, doceniając jednocześnie ich szczerość i piękno. Chciałem na ekranie oddać piękno, które widziałem przed swoimi oczami – mówił reżyser o kręceniu scen  erotycznych – Próbowaliśmy więc realizować je, jakbyśmy kręcili malarskie płótno, czy rzeźby. Spędziliśmy wiele czasu ustawiając światło tak, by całe to piękno wydobyć. Reszta była kwestią naturalnej choreografii dwóch ciał. Staraliśmy się, by te sceny były estetyczne, a jednocześnie miały seksualny charakter. To była ciężka praca.

Życie Adeli: Rozdział 1 i 2 zaczyna się, kiedy tytułowa bohaterka ma 15 lat i jest w liceum. Przeżywa pierwsze zauroczenie, pierwszy seks, miłosne rozczarowanie. Jedna rzecz nie ulega dla niej wątpliwości: dziewczyny chodzą z chłopakami. Jej życie zmienia się jednak na zawsze, gdy pewnego razu spotyka Emmę, młodą kobietę o niebieskich włosach. To właśnie dzięki niej Adela odkryje swoje pragnienia i kobietę w sobie. Na oczach widzów Adela dojrzewa, poszukuje swojej życiowej drogi, gubi ją i znowu odnajduje...

Życie Adeli: Rozdział 1 i 2  trafi do polskich kin 18 października.

Film przeznaczony dla widzów dorosłych.


BILETY na pokaz przedpremierowy:
normalny: 20 zł
ulgowy: 14 zł
seniorzy: 12 zł
Bookmark and Share

archiwum